Teknoloji

Google Yeni Kartını Tanıtıma Sundu! Apple Card’a Benzetildi

Apple tarafından bir süre önce ödeme yapmak için kart ürünleri tanıtıma sunulmuştu. Bu süreçte Apple Pay ve Apple Card benzeri çeşitli ürünler üzerinde Google tarafından da bir çalışmanın yapıldığı ortaya çıktı. Bu süreçte Google açıkladığı yeni ürünüyle pek çok kullanıcıya hitap edeceğini düşünüyor.

2014 yılından bu yana Apple Pay ismi verilen ödeme yönteminin sistem içerisinde en çok kullanılan ödeme şekillerinden biri olduğu belirlenmişti. 2019 yılında ise geliştirilerek ürünün Apple Card adı altında yeniden piyasaya çıkarıldığı belirlendi. Piyasaya çıktığı ilk andan itibaren çeşitli ödeme sistemlerinde tercih edilmeye devam ediyor. Google bir süredir bu tür bir çalışma içerisinde olduğunu açıklamıştı.

Google Pay İçin Çalışmalar Devam Ediyor

google card

Yetkililer tarafından yapılan bazı açıklamalara göre yeni bir kart sistemi üzerinde çalışan Google’ın Google Pay sistemini geliştirmek istediği öğrenildi. Bu uygulama ile birlikte bağlantılı hale getirilecek bir mevduat hesabının yanı sıra hem fiziksel hem de sanal bir hesap kartının oluşturulması için çalışmalar hala devam ediyor.

Google tarafından yapılan çalışmanın bazı görüntüleri basına sızdırıldı. Google Vard’larına sahip olan kişiler Google Pay uygulaması üzerinden bağlantı kurabilecekler. Bu noktada bağlı olan bir banka hesabı, parmak izi ve PIN kodu ile korunarak pek çok noktada yükleme yapma imkanı sunuyor. Özelliklerine bakıldığı zaman Apple Card ile farklı oldukları ve rakip olamayacağı düşülüyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı