Teknoloji

Google Youtube Music İçin Yeni Özellikler Konusunda Harekete Geçti!

Son dönemlerin en popüler müzik uygulamalarından birisi olan Youtube Music için Google yeni planlarının olduğunu açıkladı. Uygulamanın kütüphane bölümü için bazı tasarım değişiklikleri ile yeni özelliklerin eklenmesi bekleniyor. Google tarafından desteklenecek olan yeniliklerin ardından sanatçılar, kütüphane kısmında belirlendikten sonra kullanıcı tarafından çok daha hızlı ve rahat bir şekilde favoriler listesine eklenebilecek. Albümler ise uğraşa gerek duyulmadan çalma listesinde eklenmiş olacak.

Google Youtube Music Özelliklerini İyileştirmek İstiyor

youtube

Google tarafından piyasaya sürülen Youtube Music son dönemlerin en popüler uygulamalarından birisi haline geldi. Spotify gibi diğer müzik uygulamalarına rakip olması için piyasaya sürüldü. Geç bir uygulama olmasına rağmen kısa sürede rakipleri ile yarışmaya başladı. Bu yarışı kazanması için uygulama Google tarafından sürekli olarak destekleniyor. Özelliklerinin iyileştirilmesi için çalışmalar devam ediyor.

Youtube Music uygulamasının kütüphanesinde kullanıcıların deneyimlerini daha profesyonel hale getirmek için yeni çalışmalar yapılıyor. Kullanıcılar kütüphane üzerinden belirledikleri sanatçılara ve sanatçıların albümlerine daha hızlı bir şekilde ulaşabilecekler.

Yeni özelliklerden önce kütüphane üzerinde sadece kullanıcının daha önce dinlemiş oldukları müzikler ve sanatçılar yer alıyordu. En alt kısımda ise albümlerle çalma listeleri bulunuyordu. Listeye sanatçıyı ya da albümü eklemek için Youtube Music sayfasına gitmek gerekiyordu. Bu süreç içerisinde zahmetli kullanım tamamen ortadan kaldırılmış olacak. Sanatçılar kullanıcının favoriler listesine çok daha kolay bir şekilde eklenebilecek. Yeni özelliklerle birlikte kütüphane sayfasının görselinin de tamamen değişmesi bekleniyor.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı