Teknoloji

Google’ın Bir Servisi İçin Yolun Sonu Göründü!

Teknoloji devi Google başarısız gördüğü bir servisinin fişini çekti. İşte Google’ın fişini çektiği o servisi. 

Google hayatımıza pek çok önemli servisi kazandırmış olsa da, kullanıcılar tarafından sevilmeyen ya da Google’ın beklediği şeyi veremeyen servislerin fişi Google tarafından çekilebiliyor. Geçtiğimiz günlerde Google Plus servisinin fişini çeken Google, kapatacağı servisler arasında Cloud Print servisini ekledi. 

Google’ın 16 Nisan 2010 tarihinde kullanıma sunduğu Google Cloud Print servisi, Google Dökümanlar başta olmak üzere Google’ın bulut tabanlı servisleri için bulut tabanlı yazdırma desteği sunuyordu.

Google Cloud Print Servisi İçin Yolun Sonu Göründü

Google Cloud Print servisi ilk çıktığında bir yazıyıcıyı tanıtmak kullanıcılar için oldukça zordu. Daha zor olan bir diğer şey ise mobil cihaz ile yazıcı arasında bağlantı sağlamaktı. Google’ın Cloud Print servisi ise tüm bu sorunları çözüyordu. 

Google daha sonrasında FedEx Office ile bir ortaklık kurmuş ve servisi kullanan kullanıcılar dökümanlarını ABD’de bulunan 1800’ün üzerindeki noktadan yazdırabiliyordu. Google’ın bekleneni bir türlü veremeyen servisi olan Google Cloud Print servisinin sonlandırılacağı kullanıcılara bildirildi. Google tarafından gönderilen e-posta ile birlikte Google Cloud Print servisinin 31 Aralık 2020 tarihinden itibaren sonlandırılacağı belirtildi. Bakalım Google Cloud Print servisi yerine yeni bir servis duyurulacak mı?

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı