Teknoloji

Google’ın Huawei Kararı Pahalıya Patlayacak

Google’ın Huawei Kararı Pahalıya Patlayacak

ABD – Çin ticaret savaşının son perdesinde yaşanan olaylar ile birlikte Google, Huawei ile olan iş birliğini askıya aldı. 90 günlük erteleme kararının ardından, farklı bir sonuç çıkmadığı takdirde Google çok büyük bir gelir kapısını kaybedecek.

Google’ın Kaybı Oldukça Büyük Olacak

Uzmanlar, Huawei’ye uygulanacak yaptırımların Google’a olan maliyetini hesapladı. Çıkan sonuçlar oldukça ilgi çekici… Verilen sürenin sonunda yaptırımların aktif edildiği göz önüne alındığında, Google’ın yıllık gelir kaybı aşağı yukarı 425 milyon dolar olacak. Bu denli büyük bir gelir kaybının 388 milyon doları ise Google Play’deki uygulamalardan olacak.

Google’ın Huawei Kararı Pahalıya Patlayacak

Google’ın uyguladığı yaptırımların, 90 gün sonra aktif edileceğine kesin gözüyle bakılıyor. Huawei’nin ise bu duruma oldukça sakin yaklaşması da kafalarda soru işareti oluşturuyor. Yapılan istatistiklere göre kullanıcıların kullanmış olduğu beş telefondan biri Huawei’ye ait. Akıllı telefon pazarında böyle bir güce sahip firmanın, yaptırımlar karşısında bu şekilde sakin kalması takdir edilecek bir davranış olarak görülüyor. Son olarak ise Huawei yetkililerinin yaptığı açıklama da önümüzdeki seneden itibaren tamamen kendilerine ait bir işletim sistemi kullanacaklarını belirttiler. Belki de sakin kalmalarının en büyük nedeni bu olabilir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı