Teknoloji

Google’ın Yeni Ceo’su Evden Çalışma Sistemini Değerlendirdi

Koronavirüs salgını tüm dünyayı etkisi altına aldı. Bu süreçte pek çok şirket çalışanlarını korumak için yeni önlemler aldığını açıkladı. Bu süreçte bazı büyük şirketler evden çalışma sistemine geçtiklerini açıkladılar. Teknoloji devi olarak bilinen şirketlerden Google çalışanlarını uzaktan çalışma sistemine geçiren şirketlerden birisi oldu.

Salgının etkilerinin hafiflemesinin ardından bazı şirketler yeniden eski çalışma sistemini planlarken, bazı şirketler ise yıl sonuna kadar uzaktan çalışma sistemine devam edeceklerini açıkladı. Google tarafından nasıl bir karar verileceği merak konusu haline gelmişti.

Google’ın yeni CEO’su ise yaptığı bir açıklamada konu hakkında değerlendirmelerde bulundu. Uzaktan çalışmanın bir süre daha devam ettirilmesi bekleniyor ancak bazı şirketlerin sunmuş olduğu gibi tamamen evden çalışmanın pek mümkün olmayacağının da altı çizildi.

Salgın Sonrasında Çalışma Düzeninin Değişmesi Bekleniyor

Salgın sonrasında insan alışkanlıklarının değişmesi ve yeni yaşam düzeninin ortaya çıkmasının ardından çalışma sisteminde de değişikliklerin yaşandığı ifade edildi. Değerlendirmeler sırasında Google ile Apple arasında ortaya çıkan ortaklıkta gündeme geldi. Bu ortaklık sırasında doğru bir dengenin kurulduğunun altı özellikle çizildi. Google tarafından çalışanlarının endişe edecek bir durumunun olmadığı, işten çıkarmanın yaşanmayacağının altı çizildi. Hatta son zamanlarda işe alımların da hız kesmeden devam ettiği belirtildi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı