Teknoloji

Google’ın Yeni İşletim Sistemi Fuchsia

Google’ın Yeni İşletim Sistemi Fuchsia

Google Fuchsia işletim sistemi bundan tam 3 sene önce piyasa sürülerek kullanıcıların beğenisine sunulmuştu. O zamanlar pek anlaşılmayan bu işletim sistemi, 2016 senesinden beri aralıksız olarak geliştirilmeye devam ediyor. Tamamen kusursuz bir işletim sistemi oluşturmak isteyen Google, Fuchsia için çok sıkı çalışıyor. Google, yeni iletim sistemini tamamen faaliyete aldığı zaman Android ve Chrome OS’u terk etmeyecek.

Google Fuchsia özellikleri

Google Fuchsia, yıllardır üzerinde çalışılan ve tamamlandığında çok ses getirecek bir işletim sistemi olarak lanse ediliyor. Google, mevcut işletim sistemlerindeki mevcut durumları ve nelere ihtiyacın duyulduğunu çok iyi biliyor. Bu yüzde Google, tüm gücünü yeni işletim sisteminde kullanacak. Fuchsia’yı ayrıcalıklı kılan özellik ise tamamen her şeyinin sıfırdan yazılmış olması. Diğer birçok işletim sistemi gibi farklı modeller baz alınarak geliştirilmiyor.

Google Fuchsia, telefonlar, tabletler ve bilgisayarlar için hazırlanıyor. Ölçeklenebilir olmasından dolayı kullanıcılara çok büyük avantajlar sunuyor. 120 FPS’de bile kusursuz bir performans sunuyor. Kısa zamanda tamamlanması beklenen bu işletim sistemi, kusursuz olacağa benziyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı