TeknolojiYaşam

Gördüğünüzde Hayrete Düşeceğiniz 5 İlginç Araç

Bazı otomobiller her zaman ilgimizi fiyatları ya da lüks olmaları ile çekmeyebilir. Kimi otomobiller öyle güzel düşünülüp tasarlanmıştır ki sıra dışı görüntüsü ile herkesin dikkatini üzerine çekmeyi başarabilir. Bu konsept amaçlı sadece meraklıları için yapılmış olan araçlar günümüzde ilgi odağı olmakla kalmayıp firmaların insanların tepkilerini ölçmek içinde kullandıklar bir ürün haline gelmiş diyebiliriz. İşte sizlere keyif alarak tasarlanmış olan birbirinden güzel bu güne kadarki en ilginç 5 araba:

TOPUKLU AYAKKABIYA BENZEYEN ARABA

Günümüzde ayakkabı konseptli birçok eşya bulunmakta. Ama böylesi ilginç tasarlanmış yüksek topuklu biçimindeki ayakkabıyı bizde ilk defa görüyoruz. Tasarıma yakından bakıldığında üretilen arabanın daha çok üç tekerli bir motosiklete benzediğini söyleyebiliriz. Meraklısı kadınları etkilemek için rahatlık ile kullanabilir.

DOMUZ BİÇİMİNDEKİ ARABA

Dünya üzerinde bu araba modeline benzeyen birçok araba mevcuttur. Ama en ilginci pembe bir zemine, burun ızgarasına ve pencerelerden çıkan domuz kulaklarına bakılırsa bu Mercedes olurdu. Avrupa ve Almanya çevresinde kullanılan bu araç hayvan hakları ve yeşil bir çevre için yürütülen projelerde kullanılmak üzere üretilmiştir.

ŞİŞKO OLMUŞ ARABA

Bu araba 1980 yıllarında heykeltıraş olan dünyaca ünlü Avustralyalı heykeltıraş Erwin Wurn tarafından yapılmıştır. Arabanın orijinali bir Porsche kasasıdır. Gücü serveti ve vücut ağırlığını temsilen tasarlanmış bu otomobil konsept bir heykeldir.

EĞLENCELİ ARABA

Komik araba denilen bu araç, yarış tarzı ile genelde kalkış yarışlarında kullanılan bir arabadır. Görüntüsü özel olarak yapılmıştır. Dünya üzerindeki birçok showroomda oldukça ünlüdür. Parlak turuncu renginde olan bu araba çizgi film karakterine benzer yapısı ile de dikkatleri üstüne çeker. Yolcular ise aracın dil kısmında oturulması için yapılan koltuklarda otururlar.

TELEFONA BENZEYEN ARABA

Konsept araba yapma fikri doğduğunda en çok modifiye edilerek tasarım araca dönüştürülen araç türü Volkswagen Beetle’dir. Ama bu tasarlanan araçlar içindeki en garip olanlarından diyebiliriz. Dışarıdan bakıldığında kocaman kırmızı eski bir telefona benzeyen bu araç, tasarımcısının sahip olduğu telefon şirketinin tanıtımı için yapıldığı hatta kendisine ait bir Facebook hesabının açıldığı söylenmekte. Bu aracı diğer tasarımlardan ayıran bir özelliği ise kornasının telefon zili gibi çalması diyebiliriz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı