Teknoloji

Gözden Kaçan Apple Hatası

Yeni Apple Mac Pro ilginç tasarımıyla dikkat çekiyor. Apple Mac Pro’da tespit edilen beklenmedik hata sosyal medya üzerinde espri konusu oldu.

Paslanmaz çelik ve iskelet üzerine yerleştirilmiş tasarımında sadeliğin ön planda olduğu Mac Pro önce satışa sunulan fiyatın çok bulunmasıyla daha sonra da metal bir rendeye benzetilmesiyle eleştirilerin hedefi olmuştu. Ancak aksiyel üç fanı, havayı CPU ve GPU’lar üzerinden sessizce dolaştırması ve tempolu kullanımda bile soğuk kalması ile takdiri toplamıştı.

Gözden kaçan Apple hatası ile tekrar gündeme gelen Mac Pro’nun sabit ayakları yerine istenirse ek ödeme yapılarak eklenebilecek tekerlekli ayaklar satın alınabiliyor. 400 dolar karşılığında alınan ayaklarda tespit edilen eksiklik sosyal medya üzerinde paylaşılınca tekrar eleştirilmeye başlanan Mac Pro komik paylaşımların hedefi oldu. Sabit ayaklarında herhangi bir sıkıntı yaşanmayan Mac Pro’nun tekerlekli ayaklarındaki sabitlenme eksiği üzerine ürünün hafif eğik zemin üzerinde bile sabit kalamayıp hareket etmesi “yürüyen Mac Pro” esprilerini beraberinde getirdi.

Apple’ın gözden kaçırdığı bu hata üzerine açıklama yapıp yapmayacağı merak edilirken sabit durma sorunu olan tekerlekli ayakların geri toplanıp toplanmayacağı henüz bilinmiyor. 400 dolar vererek satın aldıkları tekerlekli ayakların sabitleme özelliği olup olmadığına dikkat etmeyen birçok ürün kullanıcısı olayın sosyal medyada konuşulması üzerine güldüren videolar paylaşmaya devam ediyor.

Mac Pro’nun Teknik Özellikleri

Genel özellikler bakımından oldukça iyi performans sergileyen Mac Pro’nun marifetleri bu eksikliği gölgeler mi bilinmez ancak bir süre daha teknoloji sevenleri arkasından konuşturacak gibi görünüyor.

Peki Mac Pronun diğerlerinden farkı ne? Final Cut Pro X, QuickTime Player X ve desteklenen üçüncü taraf uygulamalarında ProRes ve ProRes RAW codec’lerini hızlandırdığı belirtilen Mac Pro 8 TB’a kadar SSD ile depolama imkanı sağlarken iki adet 10 GB Ethernet bağlantı noktasına sahip. Yüksek düzeyde CPU performansı isteyenlerin gözdesi niteliğindeki Mac Pro şimdiye kadar üretilmiş Mac’ler arasında en yüksek çekirdek sayısına sahip. 28 adede kadar çekirdekle yapılandırılabilen üründe Intel Xeon işlemci yer almakta.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı