Teknoloji

Hackerlar Tarafından Çalınanlar Ripple’lar Geri Alındı

Hackerlar Tarafından Çalınanlar Ripple’lar Geri Alındı

Kısa bir zaman önce GateHub isimli dijital para borsasından hackerlar tarafından 10 milyon dolarlık Ripple (XRP) çalınmıştı. Konunun peşini bırakmayan GateHub, çalınan Ripple’ların peşine düştü. Şirket tarafından yapılan açıklamada, kısa bir süre içinde çalınan XRP’nin bir kısmını geri aldıklarını söyledi.

Hackerlar Tarafından Çalınanlar Ripple’lar Geri Alındı

500 Bin Ripple Geri Alındı

Dijital para borsalarının korkulu rüyası haline gelen hackerlerın son kurbanı ise GateHub borsası oldu. Geçen ay GateHub borsasına gerçekleştirilen siber saldırıda, tam tamına 10 milyon dolar değerinde Ripple (XRP) çalındı. Kripto para piyasası bu haberler sarsılırken, GateHub borsası kullanıcılarının gözünde büyük değer kaybı yaşadı.

Şirket yetkilileri, siber saldırının peşini bırakmayacaklarını belirttikten kısa bir süre sonra çalınan tokenlerle ilgili önemli bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, hacker saldırısında çalınan 10 milyon dolarlık tokenin yaklaşık 200 bin dolarlık kısmının geri alındığı ve diğer kalan kısmı için ise çalışmalarının sürdüğünü belirttiler. Şirket, çalınan XRP’lerin nasıl geri alındığına dair detaylı bir bilgi paylaşmadı.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı