Teknoloji

Half-Life 3 Oyununu Üstü Kapalı Olarak Açıkladı

Popüler oyun stüdyosu Valve, oyun severlerin yıllardır beklediği Hal-Life 3 oyununun gelebileceğini üstü kapalı olarak açıkladı. 

Geçtiğimiz günlerde VR destekli Half – Life : Alyx oyununu duyuran Valve, yeni Half – Life oyununu VR platformuna duyurarak Half-Life 3 oyununu bekleyenleri üzmüştü. Half – Life’ın VR oyunu olan Half – Life : Alyx oyunu Half – Life 1 ile Half – Life 2 oyunları arasında yaşananları konu alıyordu. 

Valve geçtiğimiz günlerde sanal gerçeklik destekli Half-Life : Alyx oyununu duyurmuştu. Sanal gerçeklik gözlüğü ve iyi bir sistem gereksinimleri isteyen Half – Life : Alyx oyunu sadece yüksek donanımlı PC’ler ve sanal gerçeklik gözlüğü olan kullanıcılara hitap ediyordu. Ortaya çıkan bilgilere göre Valve, sanal gerçeklik ekipmanları olmayan oyuncular için farklı bir şey planlıyor. Valve’in bu planlarından birisinin Half – Life 3 oyunu olabileceği düşünülüyor. 

Valve’in gelecek planları Valve geliştiricilerinden David Speyrer tarafından açıklandı. Speyrer yaptığı açıklamada VR seti olmayan kullanıcıların ne yapması gerekiyor sorusu üzerine Speyrer bekleyebileceklerini belirtti. Bu açıklama ile birlikte Valve, Half – Life 3 oyununu kesin olarak doğrulamasa da Half-Life 3 oyununu ima etti. 

Speyrer ayrıca oyun severlerin uzun bir süredir yeni bir Half – Life oyunu beklediklerinin farkında olduklarını ve oyuncuların bu isteklerinin gerçek olabileceğini ancak Valve olarak öncelikle Half-Life : Alyx oyununa gelen tepkiler ölçmek istediklerini belirtti. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı