Teknoloji

Hangi Android Telefonlar Güvenlik Güncellemelerini En Düzenli Şekilde Alıyor?

Akıllı telefonlar insanların hayatının her anında yer almaya başladı. Her durumda kullanılan akıllı telefonlar için güvenlik güncellemelerinin önemi de bir kez daha ortaya çıkmaya başladı. Peki teknoloji şirketleri tarafından güvenlik güncellemelerinin devamlı olarak yayınlandığı biliniyor. Peki hangi güncellemeler önemli hangileri olmasa da olur.

Teknolojik cihazların kullanımı arttıkça güvenliğin sağlanması da bir o kadar gerekli hale geliyor. Akıllı telefonlar Android ya da Andorid tabanlı işletim sistemlerinden oluştuğu gibi iOS işletim sistemini de barındırmaktadır. Pek çok şirket akıllı telefonlarını ve dolayısıyla kullanıcılarını güvende tutmak istiyor. Bazı Android tabanlı telefonların güvenlik güncellemelerini daha aktif olarak aldığı ve bu sayede daha fazla güven verdiği biliniyor.

Android tabanlı cep telefonlarında gelen güvenlik güncellemelerine aksamalar ve gecikmeler çerçevesinde kullanıcılar tarafından bir puanlama yapıldı. Bu sıralamalara göre en güven verici telefonlar şu şekilde;

Google Pixel 3 ve Pixel 4: 10 puan aldı. Hiç aksama yaşanmadı.

Samsung Galaxy S20: 10 puan aldı. Hiç aksama yaşanmadı.

Samsung Galaxy S10: 8 puan aldı. 2 ay aksama yaşandı.

Nokia 9 PureView: 7,5 puan aldı. 7 ay aksama yaşandı.

Sony Xperia 1: 5,5 puan aldı. 7 ay aksama yaşandı.

Asus Zenfone 6: 5 puan aldı. 4 ay aksama yaşandı.

OnePlus 7T Pro: 4,5 puan aldı. 3 ay aksama yaşandı.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı