Teknoloji

Hayat Eve Sığar Uygulaması Erken Erişime Açıldı

Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan Hayat Eve Sığar mobil uygulaması Android kullanıcıları için Play Store’da erken erişime açıldı.

Korona virüsle mücadele kapsamında Sağlık Bakanlığı, pek çok önlem ve tedbiri hayata geçirdi ve geçirmeye de devam ediyor. Bu önlem ve tedbirler kapsamında geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından geçtiğimiz hafta açıklanan Hayat Eve Sığar mobil uygulaması Google Play Store’da erken erişime açıldı.

Korona virüs salgının sloganı haline gelen “Hayat Eve Sığar” cümlesi yine salgınla mücadele kapsamında yayınlanan uygulamanın ismi oldu. Genel özellikleriyle vatandaşların takibini amaçlayan uygulama Çin’de kullanılmıştı. Çin’de uygulandığı süre zarfında büyük bir fayda sağlayan bu uygulama, Çin’in korona virüs salgınını kontrol altına almasında önemli rol oynadı.

Erken erişim için Google Play Store üzerinden yayınlanan Hayat Eve Sığar Uygulaması henüz telefonlara indirilebilir durumda değil. Android telefonlarına indirmek isteyen vatandaşlar şu an için “bu öğe ülkenizde kullanılamıyor” uyarısı alacak. Şu an için programın ne olduğuna ve nasıl kullanıldığına dair Play Store üzerinden resimler yayınlandı. Yayınlanan resimler üzerinden de hareketle uygulamanın Play Store üzerinden Android cihazlar için kısa bir zaman içinde yayınlanacağını söyleyebiliriz. İOS işletim sistemli telefonlar için ise Apple Store üzerinden programın indirilebilmesi için yürütülen çalışmaların aynı anda bitirileceği açıklandı.

Hayat Eve Sığar Uygulaması Bize Neler Sunacak

Erken erişime sunulan uygulamanın altında yer alan açıklamaya göre ilk aşamada telefon numarası doğrulaması yapılacak. Ardından uygulama tarafından kişiye korona virüsle ilgili sorular sorulup verilen cevaplar üzerinden kişiye nasıl davranması gerektiğini anlatan bir yol haritası sunulacak. Bunun yanı sıra uygulama ile konum bilgileriniz paylaşmanız durumunda yakınınızda bulunan hastane, eczane ve market gibi yerlerin konumuna da ulaşabileceksiniz.  Uygulamanın ailem bölümünde ise dilediğiniz kişi ve kişileri ekleyip karşı tarafın onay vermesi durumunda bu kişileri takip edebileceksiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı