Teknoloji

Henüz Tanıtılmayan DJI Mavic Air 2’nin Görüntüleri Sızdı

Nereden baktığınıza göre değişmekle birlikte drone modelleri eğlenceli veya sıkıcı, işe yarar veya tehlikeli olarak değerlendirilebilir. Koronavirüs salgını nedeniyle insanların evinden dışarı çıkamaz hale geldiği şu sıralar, endüstriyel dronelar yardımıyla sipariş teslimatının hayata geçirilmesi bile konuşuluyor. İlk bakışta kulağa çok mantıklı geliyor olsa da insanların haklı olarak kişisel hayatın gizliliğiyle ilgili bazı endişeleri de var.

Tüm bu tartışmalar devam ederken önde gelen drone modeli üreticilerinden DJI’ın Mavic Air 2 modeliyle ilgili sızıntı gündeme bomba gibi düştü.

İstemeden bizzat sızdırdılar!

Drone modelini Brezilya’da satışa çıkarabilmek için sertifika başvurusunda bulunan DJI istemeden modelin basınla paylaşılmak üzere çekilmiş tüm görüntülerini sızdırmış oldu. Böylelikle drone henüz tanıtılmadan neye benzeyeceğini, nasıl gözükeceğini herkes öğrendi. 

Tabii yine de ihtiyatlı yaklaşmakta fayda var, çünkü bu fotoğraflar aslında bilgisayar ortamında oluşturulmuş “render” görüntüleri. Yani ürünün raftaki haline kıyasla farklılık gösterebilir.

DJI sertifikalı drone pilotu @OsitaLV rumuzlu Twitter kullanıcısı, hesabından yeni drone modeline ait tüm görüntüleri paylaştı.

Tasarımı çok da farklı değil

Paylaşılan görselleri yorumlayacak olursak Mavic Air 2’in tasarım itibariyle Mavic 2 ve Mavic 2 Pro’dan pek de farklı gözükmediğini söyleyebiliriz. Ancak bu bir eksiklik değil. DJI oluşturduğu tasarım anlayışını Mavic Air 2’de de devam ettiriyor sadece. Öte yandan drone’un ActiveTrack özelliğine sahip olacağı bilgisi OsitaLV tarafından paylaşılmış.

Daha çok ticari amaçlı kullanım odaklı tasarlanan yeni nesil drone modelinde tercih edilen Sony IMX586 sensörü sayesinde 4K çözünürlükte fotoğraf ve video kaydı yapılabiliyor. Akıllı telefon üzerinden anlık görüntü aktarımı sağlayan drone, yeni nesil kumandasıyla birlikte kutudan çıkacak. Fiyatı ise henüz bilinmiyor. Ancak tanıtımına sayılı saatler kaldığı için kısa süre içerisinde bu bilgiye ulaşmış olacağız.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı