Teknoloji

Hg658 V2 Home Gateway

Hg658 V2 kablosuz bir modem ürünüdür. Bu modemi kurmak için öncelikle kişilerin bilgisayarı içerisinde herhangi bir kullandığı internet tarayıcısı sayfasını açması  gerekmektedir. Bu işlemden sonra kişiler tarayıcı arama çubuğu içerisine 192.168.1.1 yazarak aratma işleminde bulunmaları gerekmektedir. Sonrasında ise enter tuşu ile onaylayın ve açılan sayfada kullanıcı isminizi ve şifrenizi girin. Sonrasında oturumu aç sekmesini işaretleyin. Şifreniz üzerinden hata alıyorsanız, şifreniz değişmiş olabilir bunun için modemi resetleyerek, eski haline getirebilirsiniz. Reset işleminin yapılabilmesi için kişilerin, modem üzerinde bulunan reset yazan boşluğa iğne ve benzeri bir nesne sokarak ve belirli bir saniye bekleyerek modemin ışığının söndüğüne emin olnuz. Daha sonrasında tekrar modemin açılmasını bekleyerek, internet sayfasına girerek aynı işlemleri uygulayınız.

Giriş işlemini yaptıktan sonra karşınıza arayüz ekranı gelecektir. Bu arayüz içerisinde kişilerin şifresini değiştirme ekranı çıkmaktadır ve şifresini değiştirmek isteyen kişiler değiştir simgesi üzerinden şifrelerini değiştirebilirler. Yeni şifrenizi yazarak, sıfırdan bir modem şifresi oluşturabilirsiniz. Şifrenizi değiştirmek istemiyorsanız, iptal sekmesine tıklayarak modem arayüzünün ekranına geçiş yapabilirsiniz. Ekran üzerinde yer alan internet simgesine tıklayarak, kurulum sayfasına geçiş yapabilirsiniz. Bu sayfa üzerinde aygıtların sayısı gözükmektedir, işaretleri koyarak aygıtları görebilirsiniz. Bununla beraber kablosuz ağ kısmında, kablosuz ağ ayarını ve kurulumunu yapabilirsiniz.

Hg658 V2 Home Gateway Kurulumu Nasıl Yapılmaktadır?

Hg658 V2 kurulumu yapmak isteyen kişiler ana ekran üzerinde bulunan internet bölümüne tıklayarak giriş sayfasına girmeleri gerekmektedir. Bu giriş alanında internet hesabı ve şifresinin yazılması gerekmektedir. İnternet servisi tarafından size verilen adsl kullanıcı adınızı ve kullanıcı şifrenizi girmeniz ve daha sonrasında ise kayıt etmeniz gerekmektedir. Kayıttan sonra ise kişiler internet ayarlarını yapabilirler. Bununla beraber modem çalışmaya hazır hale gelir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı