Teknoloji

Hollanda TikTok’u İncelemeye Aldı! Çocuk Verilerini Kullanması Düşündürdü

Son zamanların en popüler sosyal medya uygulamalarından birisi olan TikTok için aynı zamanda çeşitli iddialar da gündeme gelmeye başladı.  Salgın öncesinde de popüler olarak kullanılan uygulamanın salgın döneminde kendi rekorunu kırdığı öğrenildi. Eğlenmek isteyen ve kafa dağıtmayı düşünen pek çok kişi bu süreç içerisinde TikTok uygulaması üzerinde zaman geçirmeye başladılar.

Uygulamanın 2 milyardan fazla kişi tarafından indirilmesinin hemen ardından çeşitli tartışmalar gündeme gelmeye başladı. Özellikle güvenlik konusunda endişelerin yaşanması üzerine çeşitli tartışmalar da gündeme gelmeye başladı. Bu durumdan rahatsız olan Hollanda TikTok için yeni bir inceleme başlattığını açıkladı.

Çocukların Verileri İnceleme Altına Alındı

Çin kaynaklı sosyal medya uygulaması olan TikTok’un çocuk verilerini de kullandığı biliniyor. Bunun üzerine Hollanda Veri Koruma Kurumu tarafından sosyal medya uygulamasını incelemeye alacağını açıkladı.

Uygulamayı kullanan çocukların verileri incelenecek. Pek çok çocuğun verilerin incelenmemesi sebebiyle uygulama üzerinde başı boş dolaştıkları ve bu durumun çeşitli tehlikelere neden olabileceği ifade edildi. Bu sürecin hem çocuklar hem de gençler için bir tehlike olabileceği ifade ediliyor. Çocukların kişisel bilgilerinin incelenip, ebeveynleri tarafından kontrol edilip edilmediğini anlamak için bir çalışma yürütecek. Bu çalışmanın sonuçlarının ise ilerleyen aylarda Hollanda tarafından açıklanması bekleniyor. Güvenlik açıklarının da bu süreç içerisinde ortadan kaldırılması amaçlanıyor. Hollanda çocukları korumak için çalışmalarını hızlandıracak.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı