Teknoloji

Honor Band 5’e Beklenen Güncelleme Geldi

Akıllı saat teknolojisinde şirketler arasında olan rekabet gitgide artmakta. Bu rekabette son zamanlarda biraz da olsa geride kalan Huawei, Honor Band 5 güncellemesi ile yeniden gündeme oturmaya başladı.

Akıllı saatte durum öyle bir hale geldi ki daha önce teknolojik ürün üretmemiş olan firmalar bile akıllı saat üretimi yapmakta. Bu da akıllı saatteki rekabeti günden güne arttırmakta. Hal böyle olunca uzun süredir akıllı saat üretimi yapan teknoloji şirketleri satışlarını arttırmak veya mevcut satış rakamlarını korumak için yeni modeller üretmekte veya hali hazırda piyasaya sürmüş oldukları yeni saatlere güncellemeler getirmekte.

Uzun süredir yeni model veya güncelleme paylaşımında bulunmayan Huawei, beklenen hamlesini Honor Band 5 güncellemesi ile yaptı. Yeni güncelleme ile daha işlevsel bir hale gelen Honor Band 5’in satış rakamlarının da artması bekleniyor.

Kullanıcılarının fiziksel sağlığına dikkat eden Honor Band 5 modeli, oksijen miktarı ölçümü sayesinde diğer akıllı saatler arasında önemli bir yere sahip. Yeni güncellemesi ile kullanıcıların ruh sağlığına da ne kadar değer verdiğini gösteren Honor Band 5’in “1.1.0.142” güncellemesinde şu özellikler yer alıyor;

  • Bilindiği üzere uzaktan müzik çalma özelliği sayesinde kullanıcılar bileğindeki saatle müzik listelerini kontrol edebiliyorlardı. Ancak bazı telefonlarda bu özelliğin uyumu konusunda sorunlar yaşanıyordu. Huawei bu güncellemesiyle uyumsuzluğu da giderdiğini açıkladı.
  • Bluetooth bağlantısının kopmasına rağmen titremeyen bazı Honor cihazlarında mevcut problem yeni güncelleme ile birlikte giderildi.

0,90 MB’lık küçük bir güncelleme olan 1.1.0.142 güncellemesinin cihaza indirilmesi yaklaşık 20 dakika sürüyor. Güncelleme sırasında akıllı saatin bluetooth özelliğinin açık olması ve şarjının yüzde 20’nin üzerinde olması gerekiyor. Honor Band 5 cihazına sahip olanların güncellemeyi alabilmek için uygulaması gereken adımlar ise şunlar;

  • Güncellemeyi yüklemek için öncelikle Huawei Band 4 Pro’nun Huawei Sağlık uygulaması ile telefona tanımlanması gerekiyor.
  • Son olarak Huawei Sağlık Uygulaması’ndan cihazın adını bulup yazılım güncellemesine tıkladıktan sonra yönergeleri takip etmeniz gerekiyor.
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı