Teknoloji

HP ZBook Studio Tanıtıldı

Bilgisayar üreticisi HP yeni dizüstü bilgisayar modeli, HP ZBook Studio modelini tanıttı. İşte ZBook Studio modeli ve özellikleri.

HP yeni bilgisayar modeli HP ZBook Studio isimli yeni dizüstü bilgisayar modelini tanıttı. “Zbook Studio” olarak isimlendirilen HP’nin yeni bilgisayarı şık tasarımıyla dikkatleri üzerine çekerken güçlü özellikleriyle de bir o kadar iddialı bir dizüstü bilgisayar modeli olduğunu kanıtlıyor.

HP ZBook Studio Özellikleri

15.6 inç büyüklüğünde ekran ile birlikte gelen HP ZBook Studio modeli, UHD çözünürlük sınan HDR 400 ya da HDR 500 destekli versiyonlarına sahip. HP’nin yeni bilgisayarında ayrıca HP’nin DreamColor olarak isimlendirdiği yeni bir renk teknolojisi bulunuyor.

Güçlü işlemlerin üstesinden gelmek için üretilen HP’nin yeni bilgisayarının henüz bazı bilgileri açıklanmamış olsa da modelin, Intel Core i9 ya da Intel Xeon işlemciden güç aldığı düşünülüyor. HP tarafından yapılan açıklamaya göre ayrıca model Nvidia’nın Quadro RTX 5000 GPU seçeneği ile birlikte alınabiliyor.

HP etkinlikte ayrıca HP ZBook Studio modelinin bir alt sürümü olan HP ZBook Create modelini de tanıttı. Nvidia’nın GeForce RTX 2080 GPU seçeneği ile birlikte satın alınabilecek olan modeller arasındaki tek fark GPU tarafında karşımıza çıkıyor. HP’nin her iki bilgisayarı da aynı tasarıma sahip.

HP’nin önceki modellerine göre yüzde 22 daha ince bir tasarıma sahip olan HP ZBook Studio modelinin, güçlü soğutma sistemi bulunuyor. Modelin bu soğutma sistemi kullanıcıların isteklerine göre özelleştirilebiliyor.

Batarya tarafında da önemli iyileştirilmelerin yapıldığı model, 17.5 saatlik bir kullanım süresi sunuyor. Fiyatının henüz açıklanmadığı HP’nin yeni dizüstü bilgisayar modellerinin ülkemizde de satışa sunulması bekleniyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı