BilimTeknoloji

Huami, UV Işınları ile Kendini Temizleyen Şeffaf N95 Maske Tasarladı!

İnsanların yüz ifadelerini görebilmeyi ve akıllı telefonların yüz kilidini açabilen şeffaf bir N95 maske Huami tarafından tasarlandı.Huami, şimdilik proje üstünde olan projesini sağlık çalışanları için hayata geçirecek.

Tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüs salgını sebebi ile maskelerle yaşamaya başladık.Bulaşıcı partikülleri filtrelemek amacıyla kullanılan N95 filtreli maskeler, sağlık çalışanları başta olmak üzere rağbet görüyor.

Yüzümüzün çoğunu kaplamakta olan maskeler sebebiyle yüz tanıma kilitlerini geçersiz yapan N95 maskesi görevi gören şeffaf N95 maskeleri üzerinde çalışılmaktadır.

Huami, “Project uSmile” maske projesi ile virüsün hayatımıza kattığı zorluklarla mücadele etmeyi amaçlıyor.Firma, standart yüz maskelerinin insanların yüz ifadelerini ve duygularını gizlediğini ve normal sosyal etkileşimleri engellediğini söyleyerek şeffaf bir görüntüye sahip yüz

maskesi tasarladıklarını söyledi.

Huami şeffaf N95 maskesi Tasarladı

Huami, değiştirilebilen bir yapıda olan N95 filtresi bulunan ve kendi kendini dezenfekte etme özelliğine sahip maskenin adı “Aeri” oldu.

Aeri maskesi, Google Pixel 4 ve Apple iPhone gibi akıllı telefonlarda bulunan yüz tanıma sistemlerinin çalışmasını engellemiyor.

Huami’nin tasarladığı bu maskede buğu önleyici kısım, yarı saydam bir çerçeve, değiştirilebilir filtre pedi, havalandırma fanı ve dahili bir UV ışığı özelliğine sahip.Maske, şeffaf yapısından dolayı yüzünüzün tamamını gösteriyor ve hava akışı, maskenin yan taraflarında bulunan değiştirilebilir filtreler sayesinde oluyor.

Huami’nin tasarımı olan Aeri maskeleri kendi kendini dezenfekte etme özelliğine sahip.

Maske, yumuşak ve esnek yapıda olduğu için yüzü sarıyor.Pek çok maske makinede yıkanıyorken, Aeri maskeleri ise kendi kendini dezenfekte etmesi için ultraviyole ışıklarına sahip.

 UV ışınlar, maske kullanılmadı zaman veya USB-C bağlantısı ile bir güç kaynağına bağlandığı zaman aktif oluyor.Maskeyi kullanan kişiler, sıcak ve nemli ortamlarda bulundukları zaman maskeyi soğutabilecek bir havalandırma fanı ve hava kalitesi, nem, solunum hızı ve son kullanma tarihi hakkında gerçek zamanlı bilgi verebilecek bir AQI cihazıyla özelleştirebilmektedir.Bunun yanında çıkarılabilir bir göz koruma camı da eklenti olarak takılıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı