Teknoloji

Huawei 5G İstasyonları İçin Yeni Telsizler Kullanacak

Huawei tarafından kısa bir süre önce yeni bir 5G anten teknolojisi tanıtımı yapılmıştı. Bu anten tanıtımı sonrasında antenin isminin CableFree olduğu ifade edilmişti. Baz istasyonu için gerçekleştirilen anten entegrasyonu, radyasyon verimliliği ve güç kapasitesi gibi pek çok önemli konusunda diğer antenlere göre üstün bir hizmet verildiği ifade edilmişti.

Tüm dünya son dönemlerde 5G teknolojisine yavaş da olsa bir adım atmaya başladı. Bu yeni tanıtılan antenin bazı konularda verimlilik sağlığı ve 5G teknolojisinin daha etkin bir şekilde kullanılmasına yol açtığı ifade ediliyor. Verimlilik oranının ise yüzde 20 oranında artması planlanıyor.

Hafif Bir Tasarımı Bulunuyor

Diğer antenler ile karşılaştırma yapılması halinde kurulumunun daha basit olduğu belirtildi. Buna göre hafif bir tasarım kullanılmasının bu süreç için oldukça önemli olduğu ifade edildi. Genel ağırlık kullanılan 6 bantlı anten nedeniyle 10 kilo kadar hafiflemiş durumda. Bu durumda ortalama 50 kilo ağırlığının bulunduğu ifade ediliyor. Bu insan gücünü daha kolay hale getirebileceği gibi maliyetini de düşürdüğü ifade ediliyor.

Antenlerin 5G ağının doğru işlemesi için oldukça önemli olduğu ifade ediliyor. Pek çok operatörün önemli anlarda sınıfta kaldığı düşünüldüğü zaman altyapının en başından beri güçlü tutulmasının son derece gerekli olduğu bir kez daha dile getirildi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı