Teknoloji

Huawei Akıllı Saat ve Bileklikleri İçin AppGallery Hamlesi İle Gündeme Geldi

Huawei bir süredir ABD ambargosu engeline takılıyor. Bu süreçte Android cihazlar için ABD engeline takılmasından dolayı Google Mobile Services’lerinden yararlanamıyor. Bu süreç içerisinde telefonlar açık kaynak Android üstü Huawei Mobile Services ile geliyor. Firma tarafından bu konu hakkında yeni bir uygulama servisi oluşturdu. Cihazın HMS temelli uygulamaları için AppGallery isimli bir uygulama marketi hazırlandı.

Bu market ile bağlantılı olarak yeni bir gelişmenin yaşandığı öğrenildi. Son dönemde başka marka telefona sahip olan kişiler, Huawei tarafından geliştirilen akıllı saat ve bileklikler hakkında bazı şikayetler gündeme gelmeye başladı. Bu süreçte başka telefonlarda düzgün çalışmadığı konusunda bazı yorumlar gelmeye başladı. Yaşanan sorunların ise cihazlarla alakalı değil uygulamalarla alakalı olduğu belirlendi.

AppGallery İçin Yeni Yatırımlar Yapılıyor

AppGallery yapılan son çalışmalar neticesinde 170’dan fazla ülkede ve bölgede pek çok kişi tarafından aktif olarak kullanılıyor. Aylık 400 milyondan fazla kişinin aktif olarak görev aldığı belirlendi. Sistem içerisinde oyunlarla birlikte 45 binden fazla uygulamanın olduğu belirlendi. Bunun üzerine uygulama marketin her geçen gün geliştiği ifade edildi.

Firma yetkilisi uygulama marketinin Play Store ve Apple Store gibi uygulamalar sıralamasına erişmesi için çeşitli çalışmalar yapılıyor. Bu süreçte uygulamanın ilerlemesi için pek çok yatırımlar yapılıyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı