Teknoloji

Huawei CEO’su: “Bizi Öldüremeyecekler”

Huawei CEO’su: “Bizi Öldüremeyecekler”

Çin ile ABD arasında yaşanan ekonomik savaş herkesin malumu. İki ülke arasında yaşanan bu ticari savaş, ekonomiye büyük darbe vuruyor. En son Amerika’nın dev teknoloji şirketleri Çin’in Huawei şirketine ağır yaptırımlar uygulamıştı. Huawei yaşanan bu olaylardan dolayı borsada çok ciddi kayıplar verdi. Yaşanan bu olaylardan sonra Huawei CEO’su Ren Zhengfei açıklamalarda bulundu.

Huawei CEO’su Zhengfei Trump’a seslendi

Huawei’nin CEO’su Zhengfei katıldığı programda kendisine yöneltilen soruları cevapladı. Zengfei yaptığı açıklamada artık Amerika’da Huawei markasının yer almadığını açıkladı. Ayrıca Amerika ve Çin arasında yaşanan ekonomik savaşla Huawei’nin herhangi bir ilgisinin olmadığını da vurguladı. Ren ayrıca Amerika’nın kanunla yönetildiğini bildiğini söyleyerek alınacak her türlü yaptırım kararlarının hukuka uygun olmayacağını ima etti.

Sunucunun “Japonya’da gerçekleşecek olan G20 zirvesinde iki ülke liderlerinin Huawei’yi konuşacaklarını düşünüyor musunuz?” sorusuna “Zannetmiyorum” yanıtını verdi. Zen, iki dev ülke liderinin G20 gibi bir zirvede oturup da Huawei’yi konuşacaklarını düşünmediğini belirtti. Zen aynı zamanda Huawei’yi öldürmeyeceklerini ifade ederek her geçen gün daha da güçlendiğini açıkladı.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı