Teknoloji

Huawei Haritalar Servisi İçin Önemli Ortaklığını Duyurdu

Amerika Birleşik Devletleri’nin casusluk suçlamasıyla birlikte düşüşe geçen Huawei yeniden toparlanmanın yollarını arıyor. Huawei cihazlarında kullanacağı Haritalar uygulaması için TomTom ile ortaklık kurdu. 

Google Play Servisleri’ni ve Google uygulamalarını yeni cihazlarında kullanmayan Huawei kötü gidişe dur demek için çalışmalara başladı. Google Play Servislerine alternatif olarak kendi mobil servislerini geliştiren Huawei bir diğer yandan da yeni cihazlarında sunacağı uygulamalar için ortaklıklar kurmaya devam ediyor. Günlük hayatımızın bir parçası haline gelen akıllı telefonlar için vazgeçilmez uygulamalardan birisi olan Google Haritalar uygulamasını artık cihazlarında kullanamayacak olan Huawei yeni cihazlarında kullanmak için kendi Haritalar uygulamasını geliştirmeye başladı. Huawei kendi haritalar uygulaması için Hollanda merkezli TomTom ile ortaklık kurdu. 

Huawei Haritalar Uygulamasında TomTom’u Kullanacak

Huawei’nin bu anlaşması ile birlikte TomTom haritaları Huawei Haritalar uygulamasında kullanılabilecek. Huawei bu anlaşma ile birlikte ayrıca TomTom’un sağladığı trafik bilgilerini ve navigasyon yazılımlarını da kendi uygulaması üzerinden kullanıcılara sunabilecek. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan TomTom sözcüsü Remco Meerstra Huawei ve TomTom arasında yapılan bu anlaşmanın daha önceden yapıldığını ancak duyurulmadığını açıkladı. Meerstra, Huawei ve TomTom arasında yapılan bu anlaşma hakkında daha fazla bir bilgi vermedi. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı