Teknoloji

Huawei Mate Xs Çıkış Tarihi Açıklandı

Çinli teknoloji devi Huawei’nin yeni katlanabilir ekranlı akıllı telefonu olacak olan Huawei Mate Xs modelinin çıkış tarihi açıklandı. İşte Huawei’nin yeni katlanabilir ekranlı akıllı telefonunun özellikleri. 

Huawei’nin daha güçlü özelliklere sahip yeni katlanabilir ekranlı akıllı telefonu Huawei Mate Xs modelinin çıkış tarihi ile ilgili açıklama yapıldı. İşte Huawei Mate Xs modelinin çıkış tarihi. 

Ülkemizde yüksek fiyat etiketiyle satışa sunulmayan Huawei Mate X modeli ülkemizde satılmıyor olsa da dünya genelinde 200 bin adet sattığı açıklandı. Huawei Mate X modelinin ardında yeni bir Mate Xs modeli üzerinde çalışan Huawei’nin yeni akıllı telefonunun çıkış tarihi Huawei CEO’su tarafından duyuruldu. Huawei CEO’su Richard Yu açıklamasında Mate X modelinden daha iyi bir menteşe sistemine sahip olan yeni bir Mate Xs modeli üzerinde çalıştıklarına belirterek, yeni katlanabilir ekranlı akıllı telefonunu 65W hızlı şarj teknolojisine sahip olacağı duyuruldu. Mate X modelinden farklı olacak işlemci tarafından Kirin 980 işlemcisi yerine Kirin 990 5G işlemcisi ile birlikte gelecek olan Mate Xs modelinin Google uygulamalarından ve servislerinden yoksun olacağı  düşünülüyor. 

Mate X Özellikleri 

Mate X modeli, 8 inç ( 2480 x 2200 piksel ) büyüklüğünde bir ekran ve katlandığında ise 6.38 inç ( 2480 x 892 piksel) ve 6.6 inç ( 2480 x 1148 piksel) çözünürlüğünde ekranlara sahip. Huawei’nin Kirin 980 işlemcisinden güç alan Mate X modeli Huawei Balong 5000 modemi ile birlikte dünyanın ilk katlanabilir ekranlı 5G telefonu oluyor. Mate X ön yüzünde yer alan üçlü kamera kullanıcıların gerek selfie ve ana kamera çekimlerini yapabilmelerine imkan tanıyor. Arkasında üçlü kamera kurulumunun merkezinde 40 megapiksel çözünürlüğünde geniş açılı bir kamera yer alırken, Mate X modelinin diğer kameraları ise 16 megapiksel ve 8 megapiksel çözünürlüğünde. Türkiye’de satışa sunulmayan Mate X modelinin fiyatı ise 2450 dolar olarak açıklandı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı