Teknoloji

Huawei Mate Xs Kamera Özellikleri Belli Oldu

Huawei’nin geçtiğimiz aylarda duyurusunu yaptığı ancak satışa sunmadığı Mate Xs modelinin kamera özellikleri belli oldu. 

Huawei’nin yeni katnalabilir akıllı telefonu olan Huawei Mate Xs modeli geçtiğimiz aylarda duyurulmuştu. Ülkemizde de satışa sunulacak olan Huawei Mate Xs modelinin ne zaman satışa sunulacağı bilinmiyor. 

Ülkemizde yüksek fiyat etiketiyle satışa sunulacak olan Mate Xs modelinin kamera özellikleri bir görsel ile paylaşıldı. Huawei Mate Xs modelinin kamera özelliklerinin Huawei Hindistan hesabı üzerinden paylaşılması Huawei Mate Xs modelinin ilk olarak Hindistan’da mı satışa sunulacağı sorusunu getirdi. 

Klasik katlanabilir akıllı telefon modellerinin aksine, dışa doğru katlanabilen model, Huawei’nin ilk katlanabilir ekranlı akıllı telefonu olan Mate X modelinin iyileştirilmiş sürümü olarak karşımıza çıkıyor. 

Huawei tarafından yapılan yeni paylaşımla birlikte Mate Xs modelinin kamera özellikleri detaylandı. Dörtlü kamera kurulumuna sahip olan modelin kamera sisteminin dikey formda olduğu görülüyor. Mate Xs modelinin kamera sistemi yanında da parmak izi okuyucusu ve ses kontrol butonları yer alıyor. 

Mate Xs modelinin ana kamerası f/1.8 diyafram aralığına sahip 40 megapiksel çözünürlüğünde lens. Mate Xs modelinin ana kamerasının yanında, 30X dijital yakınlaştırma özelliği sunan f/2.4 diyafram aralığına sahip 8 megapiksel çözünürlüğünde lens + f/2.2 diyafram aralığına sahip 16 megapiksel çözünürlüğündeki ultra geniş açılı lens ve ToF lensi yer alıyor. Huawei Mate Xs modelinde kullanılan lensler, Huawei’nin kamera özelliğiyle ön plana çıkmış modellerinde olduğu gibi Leica ortaklığı ile geliştirildi. 

Huawei’nin Mate Xs modeli ile ilgili paylaştığı kamera detaylarında daha fazla bilgi yer almıyor. Ne zaman satışa sunulacağı bilinmeyen modelin Türkiye fiyatının ilerleyen günlerde duyurulması bekleniyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı