Teknoloji

Huawei Matepad T8’in Açıklanan Özellikleri

Yarın itibariyle Türkiye’de satışa sunulacak olan Huawei’in yeni tableti Matepad T8, özellikleri ve uygun fiyatıyla şimdiden dikkat çeken teknolojik aletler seçeneklerinde yer alıyor.

Huawei, geçtiğimiz günlerde yeni tableti Matepad T8’i tanıttı. Giriş seviyesi ve çocuklara yönelik özelliklere sahip olan bu tablette 8 çekirdekli MediaTek MT8768 işlemci bulunuyor. Ayrıca 5100 mAh’lik piliyle yüksek performans sunduğu iddia ediliyor. Fiyat performans olarak uygun bir seçenek olarak görünen Huawei Matepad T8, yarından itibaren ülkemizde satışına başlayacak.

Tablet ince çerçevelere sahip 8 inç ekrandan oluşuyor. Kolay arayüze sahip bu tablet metalik tasarımı ile göze hoş gelmeyi de amaçlıyor.

Giriş Seviyesine Göre İddialı

Huawei’in giriş seviyesi olarak tanıttığı Matepad T8 tabletin vaat ettiği özelliklere bakıldığında giriş seviyesinde olan bir tablete göre çok iddialı olduğu görülüyor. Tablet, 8 çekirdekli ve düşük güç tüketimi sağlayan bir işlemciden oluşuyor. Bataryasının gücünü de arttırarak 600 saate kadar uzun bir bekleme süresi sağlıyor ve 5100 mAh bataryası 12 saat durmadan video oynatabiliyor.

İnce çerçevesi ve metalik kaplamasıyla göz zevklerini de unutmayan bu tablet, %80’in üzerinde ekran gövde oranı sunuyor. Ekranda göz konforu modu mevcut. Bu mod, ekrandaki renk sıcaklığı ayarını otomatik olarak yapıyor ve göz yorulmasına önlem alınıyor. Eğer isterlerse kullanıcılar sonradan dilediği gibi renk sıcaklığı ayarını yapabiliyor. Karanlık mod seçeneği ile gelen bu tablet, göz konforunu sağlıyor.

Çocuk Modu Seçeneği Bulunuyor

İşlemci, ekran ayarları yanı sıra Matepad T8 tablet, çocukları da düşünen bir arayüz bulunduruyor. Çocukların öğrenmesi, eğlenmesi ve kendini geliştirmesi için farklı bir alan sunan bu tablet, ebeveyn kontrollerinin sağlanması için çocuk modu seçeneği sağlıyor. Çocuk modu mavi ışık filtresi, sağlıklı duruş pozisyonları eğitimi ve hatırlatması gibi göz koruma modları da içeriyor.

Yarından itibaren ülkemizde satışa sunulacak bu tabletin fiyatı 1.099 TL. Satış Huawei Online Mağaza’sından başlayacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı