Teknoloji

Huawei Orta Seviye Kirin 810 İşlemcisini Duyurdu

Son günlerde tedarik ile ilgili ciddi sorunlar yaşayan Huawei onlarca yasaklamaya rağmen yeni ürünlerini tanıtmaya devam ediyor. Çinli Huawei şimdi de orta segment yeni işlemcisi olan Huawei 810’u duyurdu. 

Huawei’in Kirin işlemcilerinin akibeti henüz bilinmese de Huawei işlemci ailesini genişletmeye devam ediyor. Huawei şimdi de orta seviye işlemciler arasında ilk 7 nm üretim teknolojisine sahip olan Huawei Kirin 810 işlemcisini duyurdu. 

Huawei üretimi yeni orta segment işlemcisi olan Kirin 810’da ARM Cortex çekirdeklerden biri olan A76 2.27 GHz hızında çalışıyor. İşlemcide yer alan ARM Cortex A55’ler ise daha küçük ve 1.88 GHz hızında çalışıyor. İşlemcide ayrıca ARM Mali-G52 MP6 grafik işlem birimi bulunuyor. Yeni nesil grafik işlem birimi bir önceki nesil işlemciden %162  daha yüksek performans sunuyor ve Huawei Kirin işlemcilerinin Gaming+ teknolojisini destekliyor. 

Snapdragon 730 İşlemciden Daha Güçlü!

Yeni işlemcisi hakkında açıklama yapan Huawei, yeni işlemcisinin Qualcomm’un orta segment işlemcisi olan Snapdragon 730 işlemcisinden tekli çekirdekli yüzde 11 çoklu çekirdekte ise yüzde 13 daha yükse performans sunduğunu duyurdu. 

Amiral gemi modellerinde kullanılan işlemcilerle aynı standartta görüntü işleme kapasitesine ve geliştirilmiş piksel işleme birimlerine sahip. Daima açık çift SIM kart VoLTE desteği sunan yeni işlemcinin Nova 5 akıllı telefon modellerinde kullanılacağı ve gelecek dönemde orta segment akıllı telefonlara güç vereceği Huawei tarafından duyuruldu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı