Teknoloji

Huawei P30 Pro New Edition Modelini Tanıtmaya Hazırlanıyor!

Huawei daha önce Google servislerine yeni telefonda yer verememe problemine karşı farklı alternatifler üzerinde çalışmaya başladı. Bu çalışmanın ardından daha önce piyasaya sürmüş olduğu P30 Lite modelini yeniden güncellemiş ve ardından New Edition ismiyle yeniden piyasaya sürmüştü. Ancak bu çözümün yeterli gelmediği öğrenildi. Bu güncelleme ile birlikte P30 Lite’ın RAM ve depolama alanının artırılmasına karar verildi. Şimdilerde şirket yeni bir model üzerinde çalışmaya başladı. P30 Pro New Edition ismi verilmesi planlanan model için geri sayım başladı.

Yeni Model Ne Zaman Geliyor?

Huawei Almanya tarafından konu hakkında yeni bir kampanya metni hazırlanarak paylaşımı yapıldı. Bu metin içerisinde beklenen yeni modelin iki hafta içerisinde tanıtılması ve piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu durumda 15 Mayıs ile 4 Haziran tarihleri hedef gösterildi. Bu telefon modeli içerisinde tüm Google servisleri de bulunacak. P30, markanın Google servislerini bünyesinde barındıran son modeli olarak biliniyor. Yeni modelle birlikte geçmiş modellere göre hangi özellikler üzerinde çalışıldığı ve bunun ardından nelerin yeni olduğu henüz bilinmiyor.

Eski model olan be geçtiğimiz yıl satışa sunulan Huawei P30 Pro, Kirin 980 işlemci ile birlikte piyasaya sürülmüştü. 6 GB RAM ve  128 GB depolama alanı bulunuyor. Telefonun bataryası ise 4200 mAh olarak açıklandı. Ana kamerasının boyutu 40 Megapiksel olarak açıklandı. Bu süreçte farklı özellikleri ile birlikte Türkiye fiyatı 7 bin lira olarak belirlenmişti.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı