Teknoloji

Huawei PC, Bilgisayar Pazarında Heyecana Neden Oldu

Huawei akıllı telefon üretiminin ardından bir süredir dizüstü bilgisayar pazarında da varlığını kanıtlamaya başladı. Yarışın içerisinde olduğunu dile getiren şirket kısa süre önce Matebook serisini  piyasaya sürmüştü. Bu seri kısa süre içerisinde büyük bir ilgiyle karşılandı. Bunun ardından teknoloji şirketi yeni bir hedef belirlediğini açıkladı.

Piyasaya adından bundan sonraki dönemde Huawei PC ile söz ettirmek istediği öğrenildi. Firma tarafından planlamalar devam ederken kendi işlemcisi ve kendine ait işletim sistemi ile piyasaya giriş yapması bekleniyor. Bu süreçte bilgisayar üretimlerine başlayan şirketin yeni Pazar içerisine girdiği öğrenildi.

Kendi İşlemci ve İşletim Sistemi Heyecan Yarattı

Çin merkezli olan teknoloji şirketi rekabeti kızıştırmaya kararlı gibi görünüyor. Bu süreç içerisinde kendi işletim sistemi ve işlemci ile bilgisayarı piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Hazır bir sistem üzerine kurulacak olan Huawei PC şimdiden büyük heyecana neden oldu. Bu süreçte masaüstü bilgisayar donanımı içinde bazı bilgilerin gündeme geldiği öğrenildi.

Bilgisayarın işlemcisinin Kunpeng 920 olması bekleniyor. 7nm üretim sürecinin ardından Arm tabanlı işlemci şimdiye kadar şirket tarafından bilgi işlem çözümlerinin gerçekleştirilmesi için sadece kurumsal müşterilere tedarik ediliyordu. Bunun ardından yapılan çalışmaların ardından Huawei, Kunpeng 920’ye ait ana kartının duyurusunu da yaptı ancak bu süreçte piyasaya sürmediği öğrenildi.  

Şirket tarafından hazır sistem bilgisayarı için donanım hakkında kısıtlı bilgilendirmelerin yapıldığı öğrenildi. Bu süreçte çalışmalar devam edecek ve yılın son çeyreğinde bir açıklamanın yapılması planlanıyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı