Teknoloji

Huawei Sayesinde Çentik Devri Bitti Mi?

Son zamanlarda ekran altı kamera teknolojisi gündemde çok konuşulmaktadır.Ekran altı kamera teknolojisi hakkında Huawei tarafından bir hamle gelecek gibi duruyor.

Bilindiği üzere Huawei, Almanya’da bir patent başvurusunda bulunmuştu.Geçtiğimiz yılın temmuz ayında ekran altı kamerası için patent başvurusunun sonucu açıklanmamıştı.Bu patentin sonucu merak edilen konular arasında yer aldı.Huawei resmi bir açıklama da bulunmamış olsa da edinilen bilgilere göre firma ekran altı kamera ile gündeme tekrar gelecek gibi duruyor.

Edinilen Bilgilere Göre ; Huawei ekran altı kamera sunabilir

Huawei son zamanlarda dünya pazarında birkaç sorun ile mücadele ederken, ilginç bir telefon görseli paylaşımında bulundu.

Bu paylaşılan telefonun Huawei’ye ait olduğu söylendi.Bu telefon görselinde hem çentiğinin olmaması hem de ekran deliğinin bulunmaması dikkat çekti.

Huawei bu modelinde ekran altı kamera teknolojisinden faydalanmış olabilir.Hem çentiğinin olmaması hem de ekran deliğinin bulunmaması bakımından Huawei, rakiplerine fark attığı ortada.

Ekran kasa oranında gözle görülür bir iyileşme sağlayan bu tasarımın özellikleri :

Artık günümüzde bir çok firma ekran kasa oranlarını artırmak için çalışmalar yapıyor.

Telefonların ön ekranında bulunan çentik bir çok kullanıcıyı rahatsız etmektedir.Bu sebep ile telefon tasarımcıları bu sorunu çözmek için pop-up kamera ( açılıp kapanan kamera) eklemişler yada telefona ekran deliği ekleyerek sorunu ortadan kaldırmaya çalışmışlardır.Bu çözümlerin içinde ekran altı kamera oldukça başarılı bir çözüm gibi duruyor.

Paylaşılmış olan görsellerde telefonun tam bir ekranının olduğu gözükmektedir.Çentik sorununu çözen Huawei’nin, bu modeli kullanıcıları sevindirecek.Huawei modelinin ekran sızıntısı Weibo üzerinden ortaya atıldı.Huawei çok yakında piyasaya ekran altı kamera ile çıkabilir.

Ekran altı kamera teknolojisi bir uygulama ile birlikte kullanılmaktadır.Kullanıcıların telefon ekranlarının bir bölümünü kamera çentiğine ayırmak zorunda kalmadan kamera uygulamasını kullanabilecekler.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı