Teknoloji

Huawei Telefonları İçin Yeni Bir Dönemi Başlattığını Duyurdu

Huawei telefonları hakkında yeni bir çalışmanın yapıldığı ifade edilmişti. Çinli teknoloji devi Amerika tarafından kendisine ticari sebepler nedeniyle konulan ambargonun karşısında boyun eğmediğini göstermek için harekete geçti. Bunun üzerine Çinli şirket kısa bir süre önce kendisi için bir arama motoru aldı. Bu süreçte işlemciler konusunda da yeni bir değişikliğe imza atmaya hazırlanıyor.

Telefonlar İçin Yeni Bir İşlemci Geliyor

Huawei kendi işlemcilerini üretebilme özelliği ile ön plana çıkıyor. Bununla birlikte HiSilican ekibi ile birlikte üretilen işlemcilerden beslendiği ifade ediliyor. Akıllı telefonların büyük bir kısmının bu işlemci gücünden güç aldığı biliniyor.

Geçtiğimiz günlerde ABD tarafından alınan bir karar sonrasında Donald Trump’un Huawei için uygulamış olduğu ambargo süresini bir sene daha uzattığı ortaya çıkmıştı. Bunun ardından şirket yeni çözüm yolları için çalışmalara başladığını duyurdu. Kirin işlemcisine alternatif olarak gösterilebilecek bir işlemci arayışına girdiği belirlendi. Son dönemlerde Çin ile ABD arasında yaşanan teknoloji savaşlarında ABD’li şirketleri Huawei’den uzak tutmak için birçok çalışma yaptığı biliniyor.

Huawei ekibi ise bu çözüm için MediaTek işlemcilerine yönelmiş durumda. Şimdilerde şirketin MediaTek işlemcileri için yapmış oldukları siparişleri yüzde 300 oranında artırdığı ifade ediliyor. Bu işlemcilerin şirketin orta ve üst segment olan telefonlarında kullanılması bekleniyor. Böylece sorunun çözülmesi için bir adımın atılacağı ifade edildi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı