Teknoloji

Huawei Watch GT 2 Görücüye Çıktı

Çin teknoloji devi Huawei, yeni Saati Watch GT 2’yi kullanıcılarının beğenisine sundu. Mate 30 sınıfı ile beraber tanıtılan akıllı saat, görücüye çıktı. Mate akıllı cihazlarında da HarmonyOS sistemini kullanması beklenen Huawei, yeni akıllı saati Huwei GT 2’de LiteOS işletim sistemini kullanmış.

Daha Önce Videosu Çıkmıştı

Yeni akıllı saatin tanıtımından önce, özelliklerinin birçoğu tahmin edilmekteydi. Çünkü tanıtımına kısa süre kala, çizim değil saatin kendi görüntülerinin sızması, GT’den sonra GT 2’nin nasıl bir cihaz olacağını gözler önüne sermişti. Huawei GT 2, Mate ailesine eşlik edecek bir akıllı saat. Bazı çevrelerce GT’nin üzerinden fazla geçmeden bu saatin çıkarılması, GT’den istenilen verimin alınamaması olarak yorumlandı.

Tanıtımının yapıldığı Huawei Watch GT 2, bir spor saati gibi durmakta. Kimi zaman bir spor salonunda, kimi zaman da su altında rahatlıkla kullanılabilen GT 2, 50 metreye kadar suya dayanıklılık sağlayabilmekte. Çerçevelerin daha fazla sıkıştırılıp, ekranın ön plana çıkarıldığı dikkatten kaçmıyor. LiteOS işletim sistemi ile tanıtılan akıllı saat, Kirin A1 çipine de sahip olacak. Bluetooth bağlantısını sağlamaya yardımcı olan bu çip, daha önce Huawei FreeBuds 3 kablosuz kulaklıkta kullanılmıştı. FreeBuds 3, IFA 2019’da damga vuran kablosuz kulaklıklar arasında yer almaktaydı.

14 Saate Kadar Kullanım Sunmakta

Huawei’nin yeni akıllı saatinde kalp atış sensörü bulunmakta. Bu sensör sayesinde anlık kalp atış sayısı görüntülenebilmekte. Ayrıca GPS, mikrofon ve hoparlör gibi ekipmanlar akıllı saatin özelliklerinden yalnızca birkaçı. Saatin Bluetooth 5 bağlantısına sahip olması beklenirken 5.1 bağlantısı ile gelmesi takipçilerini şaşırtan bir yenilik olarak ortaya çıktı. Tüm bu özelliklerin kullanılmasını sağlayacak olan ve hepsinin kendisinden güç alacağı 445 mAh’lik bir batarya ekranın altında yerini alacak. Tam 14 saatlik bir süre ile performansının üst düzey olacağı batarya, dikkat çekmeyi başarmış görünmekte.

19 Eyül’de yapılan büyük Huawei etkinliği ile tanıtılan saat, 16 ve 32 GB RAM destekleri ile iki versiyon olarak karşımıza çıkmakta. Akıllı saat için henüz bir SIM girişi bulunmamakta. Bu da bir telefonunun kullanılmasını zorunlu kılmakta. SIM kartı bulunan akıllı saatler için Huawei, biraz daha bekletecek gibi görünmekte.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı