Teknoloji

Huawei’den Yeni Akıllı Saat Geliyor: Watch GT 2e

Huawei’nin son zamanlarda üzerinde çalıştığı yeni bir akıllı saat olduğu ve bu saatin P40 serisiyle beraber tanıtılacağı iddia ediliyor. Huawei’nin üzerinde çalıştığı söylenen saatin lansmanı sızan bilgilere göre çevrimiçi olarak yapılacak.

Huawei’nin merakla beklenen P40 serisinin tanıtımı henüz yapılmadı. Şimdi bazı kaynaklar P40 serisiyle beraber yeni bir akıllı saatin de tanıtılacağını iddia ediyor. Watch GT 2e olarak isimlendirilen saatle ilgili bazı özellikler de ortaya çıktı.

Huawei Watch GT 2e, 26 Mart’ta Tanıtılacak

Huawei, 26 Mart’ta çevrimiçi olarak bir lansman düzenleyecek. Corona virüsü nedeniyle çevrimiçi olarak düzenlenecek olan lansmanın kahramanı P40 olsa da bu etkinlikte Watch GT 2’nin de tanıtılacağı söyleniyor. Akıllı saatle ilgili bazı bilgiler de sızmış durumda.

Söylenene göre Watch GT e, Huawei’nin son ürettiği üst düzey akıllı saati Watch GT 2’ye oldukça benziyor. Watch GT 2e’nin ekranının 1.39 inç büyüklükte ve 454×454 piksel çözünürlükte olacağı söyleniyor. Watch GT 2 de aynı çözünürlüğe sahipti. Watch GT 2e’nin 4 GB’lık bir depolama olanı ve 16 MB’lık RAM kapasitesi olduğu da söylentiler arasında.

Huawei GT 2e’nin Fiyatı Ne Kadar?

Huawei Watch GT 2’nin 14 gün kullanım süresi sağlayan 455 mAh kapasiteye sahip bir bataryası vardı, sızan bilgilere göre Watch GT 2e’nin de bataryası farksız olmayacak. Watch GT 2’nin aksine, görünürde Watch GT 2e’de 42 mmlik bir model bulunmuyor. Büyük ihtimalle Watch GT 2e’nin sadece 46 mmlik modeli satışa sunulacak.

26 Mart’taki lansmanda tüm ayrıntılarını öğreneceğimiz söylenen saatin Avrupa’da 200 euro (vergiler hariç yaklaşık 1420 tl) olacağı belirtiliyor. Huawei GT 2e ile ilgili başka bir bilgi şu ana kadar sızmadı. Ayrıntıları ancak söylentiler doğruysa 26 Mart’taki çevrimiçi tanıtımda öğrenebileceğiz.

Huawei GT 2’nin Teknik Özellikleri

Huawei’nin en başarılı akıllı saatlerinden biri olan Huawei GT 2’de Kirin A1 işlemci kullanılmış. Bu sayede başarılı bir Bluetooth bağlantısı elde edilebiliyor. Akıllı saatte işletim sistemi olarak LiteOS yüklü. 42mm ve 46mmlik her iki modelde de 4 GB dahili depolama alanına sahip olan saatlerin 42mmlik modelinde 16 MB, 46mmlik olan modelinde ise 32 MB RAM bulunuyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı