Teknoloji

IFA 2019’da Tanıtılan 3 Yeni Teknoloji

IFA 2019’da, çok sayıda yeni televizyon, telefon ve akıllı saatin bulunduğu büyük elektronik markalarının sayısız duyuru yaptı. Ancak sadece tüketici elektroniği değil, gelecek yaşamlarımızı değiştirebilecek yeni teknolojilere göz atmak için de harika bir yer. İşte bu yıl fuarda gördüğümüz 3 yeni teknoloji.

Tıbbi Dış İskelet

Omurilik yaralanmasından sonra veya beyin felci ya da multipl skleroz gibi durumlar nedeniyle alt ekstremite eksikliğinden muzdarip insanlar, onu tekrar çalıştırmak için uzun bir rehabilitasyon yolculuğundan geçmelidir. Rus ExoAtlet şirketi tıbbi dış iskeleti ile insanları bu şekilde destekliyor. Cihaz hastanın vücut boyutlarına uyarlanabilir ve yürürken ağırlığını destekler. Hareketlerini algılayan ve daha doğal bir his taklit eden bir kontrol sistemine sahiptir. Cihaz halihazırda Rusya ve Güney Kore’deki hastanelerde kullanılıyor ve şirket, ürününü ABD’de sunması için FDA onayını bekliyor.

Su Altı Drone Kamera

Aalto Explorer projesiyle, dünyanın her yerinden insanlar 360 ° ‘lik bir kamerayı bir su altı dronuna takarak dalgaların altındaki hayata bir bakış açısı kazanabilirler. Halk, görüntüleri canlı olarak izleyebilir ve hatta bir kaptan olarak hareket edebilir, uçağı kontrol edebilir ve su koşulları hakkında araştırma verileri toplayabilir. Ayrıca VR ekipmanına erişiminiz varsa, ilk kişi okyanus araştırmasına genel bir bakış için VR’deki dronun görsel bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

Livall Smart Bisiklet Kaskı

IFA’da bir diğer yararlı bir akıllı ürün olan Livall Smart bisiklet kaskı. Kask, aydınlatma koşullarını tespit etmek için sensörlere sahip ve otomobillerin sizi gece görebilmesi için ön ve arka ışıkları otomatik olarak açıyor. Gidonunuza taktığınız küçük bir kullanıcı arayüzü de var. Sola veya sağa çevirmek istiyorsanız, düğmeye basın; kaskınızdaki ışıklar bunu size gösterecektir. Ayrıca, Bluetooth kulaklıklar her bir kulağın üzerine entegre edilmiştir, böylece sesli talimatları dinleyebilir veya eller serbest ve güvenli aramalar alabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı