TeknolojiYaşam

İlk defa Yapay Zeka, Uçağı Kaldırmayı Başardı

Dünyanın en büyük uçak üreticisi konumunda bulunan Airbus, bir ilke imza atacak deney yaptı. Yapılan deneyde yeni geliştirilen yapay zeka testi yapan şirket, bu deneyin başarılı olduğunu duyurdu ve deneye ait görüntüleri paylaştı. Yeni bir otomatik pilot yapay zekası geliştiren şirket, hiçbir pilot yardımı olmadan yeni oto pilotuna uçak kaldırttı.

Yapay zeka pilot uçak kaldırdı

Gelecekte sürücüsüz araçlar kadar sürücüsüz uçakların da olacağı tahmin edilen bir şey. Zira artık seyahatlerimizi bile yapay zeka sayesinde yapacağız ki bu durum bazılarında endişelendiriyor bazılarında da merak uyandırıyor. Yapay zeka insanlığın sonu mu olacak yoksa insanlığı ileriye mi taşıyacak bilmiyoruz lakin bilinen bir şey varsa yapay zeka günden güne gelişiyor.

Airbus firması A35-1000 tipi yolcu uçağıyla Fransa’da bulunan Toulouse-Blagnac Havalimanı’nda gerçekleştirdiği testte uçağı yeni oto pilotuna emanet etti. Aksilik yaşanması durumuna karşı iki pilot hazır beklese de hiçbir aksilik olmadan yapay zeka uçağı kaldırarak testi başarılı şekilde tamamladı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı