Teknoloji

İlk HDRi Oyun Monitörü Piyasaya Çıkıyor

Üst düzey bir görüntü kalitesi sunan BenQ EX2780Q oyun monitörü, özel HDRi teknolojisi kullanılarak, 2.1 kanala sahip Hi-Fi ses performansı, QHD çözünürlük ve 144Hz yenileme hızı ve tüm bu özelliklerin yanı sıra Black eQQualizer, USB-C gibi özellikleriyle de öne çıkıyor.

Yeni Sürükleyici Oyun Deneyimi

BenQ’nun öncülüğünü üstlendiği HDRi teknolojisinin diğer monitörlere kıyasla en büyük tarafı görüntü kontrastı ve netliği vurgulamak amacıyla aktif akıllı parlaklık kontrolü sunması oluyor. Aynı zamanda renk doygunluğu ve denge uyumu ile de HDR görüntü tekniklerini araya getiren ürün dahili bir sensör kullanıyor. Bu sayede monitörün bulunduğu odadaki ortam ışığını seviyesini ve ekrandaki görüntü içeriğini tıpkı akıllı telefonlarda olduğu gibi otomatik olarak algılıyor ve uygun parlaklık derecesini ayarlıyor.

HDRi aynı zamanda ekranda karanlık olarak kalan alanlarda görülmeyen detayları netleştirme sağlamak için görüntü kontrastını ve netliğini arttırarak daha iyi bir görüntü kalitesi sağlıyor. Bunun yanı sıra aşırı pozlama ya da lezyonları önlemek için ise parlak alanları dengeliyor. Monitörde sinema, oyun ve günlük kullanım için üç mod bulunuyor ve bu modlar sayesinde harika bir görsel deneyim yaşamanız sağlanıyor.

En büyük özelliklerinden birisini ise ses alanında sağlıyor. Büyük beğeni toplayan treVolo ses ekibinin tasarladığı, neredeyse görmesi çok zor olan dahili 2.1 ses sistemi sayesinde monitör kendiliğinden harika bir ses performansı sunuyor. Genelde harici monitörler ses kaliteleri açısından bilindiği üzere çok yüksek bir performans sunmaz ve çoğu monitör kullanıcısı da bu yüzden başka ses sistemleri kullanırken bu özel monitör ses sistemi ile de göz dolduruyor. Aynı zamanda beş farklı ses modunun olmasından ötürü en iyi şekilde tanımlanan baslar ve tizler farklı müzik türlerine ya da alanlara göre farklılık göstererek, monitörün görüntü ve ses açısından harika bir deneyim sağlaması temin ediliyor.  Bu bakımdan hem çizim yapanların tonları daha canlı görmesi hem de üst düzey bir oyun deneyimi yaşamak için HDRi monitörler gerçekten dikkat çekiyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı