Teknoloji

Imei Öğrenme

Cep telefonlarına kimlik olarak tanımlanan imei numarasını öğrenmenin birçok yöntemi vardır. Imei numarasını herhangi bir korsan yazılımcı veya işletmeciye kaptırmanız halinde telefonunuz kullanıma tamamen kapanabilir veya yasal olmayan görüşmeler esnasında imeiniz üzerinden görüşme yapılabilir. Yasal yükümlülüklerin yanı sıra her cihaza özel olarak tanımlanan imei numarasının devlet tarafından girilmesi halinde cihazın marka, model ve kime ait olduğu ortaya çıkmaktadır. Imei numaranızı güvenlik çerçevesinde muhafaza etmeniz gerekmektedir.

Numara Tuşlayarak Imei Öğrenme

Dünya genelinde yapılan tüm cihazlara özel bir kod numara eklenmiştir. Bu numara sayesinde cihazınızın imei numarasını kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Cep telefonunuzun arama bölümüne “*#06#” tuşlayıp ara butonuna bastıktan 10 saniye sonra imei numaranız ekrana yansıyacaktır.

Android Telefonlarda Imei Öğrenme

Android telefonlarda imei numarasını öğrenmenin bir farklı yolu da ayarlar menüsünden kontrol etmektir. Ayarlar menüsünden cihaz hakkında kısmına girmeniz cihazın imei numarası sürüm bilgisi gibi tüm bilgileri sizlere sunacaktır.

Apple Telefonlarda Imei Öğrenme

Iphone telefonlarda iPhone 5, 5c, 5s modellerinde cihazın arka tarafında yazmaktadır. Yeni çıkan modellerde “Ayarlar=>Genel=>Imei” sırayla tuşlamanız halinde ulaşabilirsiniz. Tabletlerde de aynı işlemler geçerlidir.

iTunes İle Imei Numarası Öğrenme

iPhone telefonunuzu bilgisayarınıza bağladıktan sonra iTunes’i açınız. Bağladığınız cihazın ekranda eşitlenmesini isteyecektir. Cihazınızı senkronize ettikten sonra cihaz resminizin yanında bulunan özet kısmına tıklayınız. Telefon numarası girişine tıkladıktan sonra imei numarasını gösterecektir. Buradan imei numarasını kopyalayabilirsiniz.

Farklı Imei Öğrenme Yolları

Cep telefonlarınızın önceden bataryaları çıkmaktaydı. Çıkan bataryaların alt kısmına yerleştirilen imei numarasını kontrol edebilirsiniz.

Cihazı aldığınız zaman sizlere yanında verilen kutunun üzerinde veya faturasının üzerinde cihazın imei numarası bulunmaktadır. Rahatlıkla oradan erişebilirsiniz.

Cihazınızı çaldırmanız durumunda imei numarası ile izleme yaptırabilirsiniz. Bu yüzden imei numarasını ekstra birkaç güvenli yere not etmeniz doğru bir tercih olacaktır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı