Teknoloji

Instagram Canlı Yayınları İçin Sürpriz Güncelleme!

Son dönemlerin en popüler uygulamalarından birisi olan Instagram, karantina döneminde daha popüler hale geldi. Kullanılmayan ya da daha az tercih edilen tüm özelliklerinin bu süreç içerisinde daha kullanılabilir hale geldiği belirlendi. Son dönemlerde pek çok kişi Instagram canlı yayınlarını takip etmeye başladı. Aynı şekilde pek çok kişi de Instagram canlı yayınları açmaya başladı.

Bu durum bilgilendirici bir amaçla yapıldığı gibi aynı zamanda eğlence amaçlı olarak da kullanılan bir özellik olarak ifade ediliyor. Markalar ve kurumlar açısından düşünüldüğü zaman bu durumda insanlar yine bağlarını koparmamak ve kendilerini unutturmamak adına canlı yayın yaparlar.

Instagram Canlı Yayınlar Artık Silinmeyecek!

Son dönemlerde popüler hale gelen canlı yayınların bir eksiği vardı. Bu süreç içerisinde hikayeler içerisinde 24 saat boyunca saklanmasına izin veriliyordu ancak sonrasında platform tarafından bu canlı yayınlar otomatik olarak siliniyordu. Bununla birlikte pek çok kişinin yetişemediği için canlı yayınları izleyemedikleri belirlendi.

Yeni güncelleme ile yeni bir karar alındı. Bu kararın kullanıcıları oldukça mutlu edeceği düşünülüyor. Artık Instagram’da yapılan canlı yayınlar kaydedilebilecek ve bir daha hiç silinmeyecek. Tekrar tekrar izlenebilecek. Bunun için uygulamanın IGTV adı verilen bölümüne kaydedilmiş olarak saklanabilecek. Bu güncelleme ile birlikte keyifli ve eğlenceli canlı yayınlar istenildiği an yeniden izlenebilecek. Canlı yayın sahipleri de bu canlı yayınların tamamını kendi cep telefonlarına indirip başka platformlarda da paylaşabilecekler.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı