Teknoloji

Instagram Çok Konuşulan Yorum Yönetme Özelliğini Devreye Aldı!

Son zamanlarda sosyal medya platformları üzerinde meydana gelen siber zorbalık tartışmalarına karşın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram’ın da siber zorbalığa karşı çeşitli çalışmalar içerisinde olduğu belirtildi. Bunun ardından yeni bir mücadele yöntemi olan özelliklerini yayına aldı.

Instagram kullanıcıları arasında özellikle yüksek takipçiye sahip olan hesaplar gelen olumsuz yorumlardan, kendilerini olumsuz içeriklere etiketleyen kullanıcılardan ve yine hakaret dolu bahsetmelerden şikayetçi olduklarını açıklamışlardı. Platform içerisinde sık sık kullanılan yorumlar, etiketler ve bahsetmeler bu süreçte siber zorbalık içerisinde yer alıyor.

Olumsuz Yorumlar Yönetilebilecek

İlk etapta platform tarafından olumsuz yorumların yönetimi yüksek takipçili hesaplar için tasarlandı ancak sonrasında tüm kullanıcıların kullanımına sunuldu. Yüksek takipçili hesaplar için gelen her yorumu okumak ve bu yorumları yönetmek neredeyse imkansız olarak ifade ediliyor. Bununla birlikte yorumları toplu olarak silmek mümkün olacak.

Instagram’ın ana sayfasında yorumlar kısmına geldikten sonra sağ üst köşede çıkan üç noktaya basmak ve ardından yorumları yönetme seçeneğine tıklamak gerekiyor. Bu durumda en fazla 25 hesabın yorumları tek seferde eklenebilecek. Uygulamanın kullanılması ve beğeni almasının ardından ise bu sayının artırılabileceği gelen bilgiler arasında yer alıyor. Aynı zamanda toplu olarak hesapları engellemek ya da kısıtlamak da mümkün olacak.

Olumlu olan yorumların pozitif bir kullanım sağlanması için fotoğrafların ya da gönderilerin altında en üste sabitlenmesi bekleniyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı