Teknoloji

Instagram, Dm Kutusuna Güncelleme ile Yeni Özellik Kazandırdı!

Instagram DM bölümüne yeni bir özellik kazandırmış oldu. Facebook tarafından sık sık güncellemeler yapılan Instagram mesajları, yeni özelliğiyle dikkat çekiyor. Artık mesajlaşma uygulamalarında olduğu gibi bir deneyim kazanacaksınız.

Herkes tarafından bilindiği gibi Facebook, sosyal medya devleri olan WhatsApp ve Instagram’ın da yeni sahibi olmuştu. Her bir uygulamaya has kullanılan özellikleri, diğer uygulamalara da uygulamayı planlayan firma, mesajlaşma konusularında kullanıcıların bir numaralı tercihi haline gelmiş durumda.

Instagram DM kullanıcı dostu bazı özellikler kazanıyor

Sosyal medya aracılığıyla insanlar birbiriyle iletişim kuruyor. En çok tercih edilen uygulamaların arasında WhatsApp ve Instagram uygulamalarının dikkat çektiği gözleniyor. Mesajlaşmak için en çok tercih edilen WhatsApp’ta telefon numarası kayıtlı olması gerekirken, Instagram’da herhangibi bir zorunluluk yok. Kullanıcılar daha rahat hareket edebilmesi için mesajlaşma konusunda güncellemelere devam eden Facebook, Instagram DM içi iki farklı özelliği kullanıma açmayı planlıyor.

Bu özelliklerden bir tanesi, mesaj yönlendirme olacağı bildirildi. Çok uzun süredir WhatsApp uygulamasında bulunan bu özellik, gelen bir mesajı farklı kişilere çok kolay bir şekilde göndermeyi mümkün hale getirmekteydi. Böylelikle kullanıcılar kopyalama ve yapıştırma işlemi yapmadan mesajı paylaşabilme imkanına sahip. Bu özellik sayesinde Instagram’da da artık mesajlaşma hiç olmadığı kadar kolay hale getirilecek.

Diğer bir özellik ise mesaja özel cevaplama. Özellikle grup konuşmalarında konuşmaları daha anlaşılır bi hale getiren bu özellik’de yer alacak. Gelen mesajları seçip, karşıdaki kişiyi etiketleyerek cevap gönderilecek. Bu da kalabalık mesaj içinde cevabın açık ve anlaşılır bir şekilde gönderilmesine olanak sağlayacağı düşünülmektedir.

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde de Instagram mesajlaşmaları web üzerinden de erişime açılmıştı. Bu özellik uzun süredir bekleniyordu.

Yukarıda belirttiğimiz tüm özellikler henüz beta yani deneme aşamasındadır. Yakın zamanda bütün kullanıcılara kullanılır hale gelmesi beklenmektedir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı