Sosyal MedyaTeknoloji

Instagram DM’leri Artık Bilgisayardan da Açılıyor

Instagram uygulamasının direkt mesaj (DM) kutusu nihayet web tarayıcılarında da erişime açıldı. Bu zamana dek kullanıcılar kendilerine gönderilen özel mesajları okumak için mutlaka mobil uygulamayı açmak zorundaydılar. 

Şimdilerde ise dünyanın farklı bölgelerindeki kullanıcılar, DM özelliğinin tarayıcıdan da erişilebilir hale geldiğini fark etmiş durumdalar. Kim bilir, belki bu yenilik sizde de aktif hale gelmiş olabilir. O yüzden Instagram’ı bilgisayarınızın tarayıcısından açmanızda fayda var.

Eve kapananlar için iyi haber!

Eğer sürekli Instagram kullanıyorsanız, bir diğer sekmede ise WhatsApp Web ve Facebook açıksa, tüm dünyayı saran pandemi esnasında dizüstü bilgisayarınızı kullanarak Instagram mesajlaşması yapmak istiyorsanız bu gelişme en çok size yarayacak demektir. 

Bu arada hem Instagram, hem WhatsApp, hem de Facebook’un sahibi Mark Zuckerberg’in günün birinde tüm bu uygulamaları tek çatı altında toplamak gibi bir planı olduğunu da belirtelim. Hiç olmaz demeyin!

Test süreci birkaç aydır devam ediyordu

Bundan birkaç ay önce başlayan test süreci gizli kapaklı devam ettirildi. Bazı şanslı kullanıcılar bu test programına katılıp DM kutusunu internetten kullanma fırsatını bizden önce yakalamış oldular. Ancak şimdilerde herkesin kullanımına açılan hali gayet işlevsel gözüküyor.

Öyle ki Instagram Hikayeleri’ne gelen yorumlar ve tepkiler anında görülebiliyor. Mesajlaşma yine aynı şekilde, sayfayı yenilemeye gerek kalmadan seri şekilde DM’leşebilmek mümkün. Sol tarafta daha önce mesajlaştığınız kullanıcılar yer alıyor, sağ bölüm ise mesajlara ayrılmış.

Program kurmak veya güncelleme yapmak gerekmiyor

İşin güzel tarafı DM’leri web tarayıcınız üzerinden okuyabilmek için herhangi bir program kurmanız veya güncelleme yapmanız gerekmiyor. Doğrudan sunucu tarafında yapılan bir iyileştirme olduğu için her zamanki gibi Instagram’ı ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Sağ üst köşede telefondaki gibi DM kutusunu temsilen kağıt uçak ikonu sizi karşılayacak. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı