Sosyal MedyaTeknoloji

Instagram Hikayeler’e Nasıl Müzik Eklenir?

En çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram, geliştirilmeye ve güncellenmeye devam ediyor. Yeni özelliklerin geldiği ve kullanıcının daha keyifli şekilde hizmet almasını amaçlayan güncellemelere bir yenisi daha eklendi. Artık Instagram üzerinden yapılan paylaşımlara müzik ekleme özelliği her kullanıcı için açıldı.

Instagram üzerinden kullanıcıların en çok kullandıkları özellik hikaye kısmı olarak biliniyor. Yıllar önce Snapchat uygulamasından örnek alınarak gerçekleştirilen uygulama Instagram’dan sonra Whatsapp üzerinden de kullanıma sunulmuştu. Kullanıcıların kendilerini, hislerini ve yaşamlarını anlattığı hikayeler çok sık kullanılırken, yeni bir özellik geldiği duyuruldu. Instagram müzik güncellemesi kısa sürede pek çok kullanıcıyı heyecanlandırdı.

Hikayelere Müzik Nasıl Eklenir?

2018 yılından bu yana kullanılmaya başlanan yeni özellikle yurt dışında aktif olarak kullanıma sunulmuştu. Şimdilerde Türkiye’ye de geldiği belirtilince pek çok kişi uygulamayı nasıl kullanacağını merak etmeye başladı.

Hikayelere müzik eklemek isteyenler öncelikle uygulamanın hikaye kısmın girmek zorundalar. Ardından telefonun kamerasıyla bir fotoğraf ya da video kaydı yapılmadı. Daha önceden çekilen bir görüntü de hikayelere eklenebiliyor. Bunun için telefonun galeri kısmına girmek yeterli olacak.

Hikayeler kısmında yer alan çıkartma simgesi ile birlikte müzik sayfasına gidebilirsiniz. Müzik sayfasında ‘senin için’ kategorisi içerisinde bulunan müziklerden seçim yapabileceğiniz gibi ‘Göz At’ kısmında bulunan sekme üzerinden de sanatçı ya da şarkı araması yapabilirsiniz.

Müzik seçimi yaptıktan sonra eklemek istediğiniz şarkıya dokunarak seçimi yapmış bulunuyorsunuz. Söz ya da etiket ayarları isteğe göre yapıldıktan sonra 15 saniyelik aralığı tercih etmelisiniz. Tüm ayarları yaptıktan sonra bitti seçeneği ile başarılı bir şekilde hikayelerine müzik ekleyebilirsiniz.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı