Sosyal MedyaTeknoloji

Instagram, Küçük İşletmelere Destek Paketini Açıkladı!

Sosyal medya devi olan Instagram, küçük işletmelere destek olmak maksadıyla yeni özellikleri açıkladı. Instagram mağdur olan işletmelerin satışlarını arttıracak yeni özellikler sunuyor. Bu yeni özellikler ilk aşamada sadece ABD ve Kanada’da kullanılmaya başladı.

Instagram, küçük olan işletmeleri unutmadı. Destek amacıyla yeni adımlar atmaya devam ediyor. Sosyal medyanın devi olan instagram, küçük işletmelerin profillerine ziyareti ve hikayelerinde hediye kartları vermelerini, çevrimiçi yemek siparişlerininin yanı sıra bağış alımlarını da kolaylaştırdığını duyurdu.

ABD ve Kanada’daki Instagram kullanıcıları, profillere ve hediyelere yerleştirilebilen hediye kartlarına ve yemek sipariş adreslerine dokunulduğunda şirketlerin web sitelerine alışveriş yapabilmesine olanak sağlıyor. Ayrıca bir işletme veya destekçileri tarafından Facebook’ta açılan bağışlara da destekte bulunabilmektedir.

Instagram’dan korona virüsünden mağdur olan işletmelere tam destek!

Instagram son yaptığı güncelleme ile kullanıcıları, takipçileri ve arkadaşları küçük işletmeleri desteklemek maksadıyla ilgili etiketlerini hikayelerde paylaşarak yayınlayabilmektedir. Instagram bu kazandırmış olduğu özellikle, korona virüsü salgını sebebiyle mağdur olan küçük işletmelerin satışlarını arttırmaya yönelik hedefini vurguluyor.

Instagramda Hikayeler Kısmına Müzik Nasıl Eklenir?

300.000’den fazla küçük işletmelere ev sahipliği yapan ağı olan Main Street America tarafından yayınlanmış olan yeni bir ankete göre, koronavirüs salgını bu şekilde etkisini göstermeye devam ederse ABD’deki bulunan yaklaşık 7.5 milyon küçük işletmenin önümüzdeki beş ayda kalıcı olarak kapanma riski ile karşı karşıya kaldığı düşünülüyor. Facebook, kendi uygulamalarında 140 milyondan fazla işletme olduğunu ve bunların 8 milyonunun reklamveren olduğunu belirtmektedir.

Instagram, platformunda canlılığı ve devamlılığını sağlamaya devam etmek için bu şirketlere ihtiyaç duymaktadır. Instagram Ceo’su olan Justin Osofsky, “Küçük işletmeler yerel toplulukların belkemiği ve restoranlar mahallelerin ruhu. İnsanları bir araya getiriyor ve topluluk oluşturuyorlar. Onların açık kalmalarına ve müşterilerle iletişim halinde olmalarına yardımcı olmak için üzerimize düşeni yapmak istiyoruz.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı