Teknoloji

Instagram Test Edeceği Yeni Özelliği İle Türkiye’de Kullanıcılarına Para Kazandırmayı Amaçlıyor

Sosyal medya platformları arasında en fazla kullanılanlar arasına giren Instagram son dönemlerde yeni bir özellik üzerinde çalışmaya başladığını duyurdu. Normalde pek çok takipçisi olan kullanıcının elde ettiği gelirler ve yapmış olduğu marka anlaşmaları sonucunda platform üzerinden para kazandığı biliniyor. Bunun ardından şimdi yeni bir özelliğin test edilmeye başlanacağı ifade edildi.

Yeni özellik ile birlikte IGTV için içerik üreten kullanıcıların kazanç sağlamaları için yeni bir özellik tasarlandı. Buna göre reklamlarla birlikte satın alınabilir olan bazı rozetlerin sunulması bekleniyor. Reklamlar en fazla 15 saniye uzunluğunda olacak ve bu reklamlar üzerinden gelir elde edilmesi amaçlanacak.

Instagram Üzerinden Para Kazanılacak

Bu reklamlar üzerinden elde edilen gelirin bir kısmı Instagram tarafından kullanılırken bir kısmının ise kullanıcılara verilmesi bekleniyor. Yayınlanan reklam konusunda bazı endişeler gündeme gelmeye başladı. Ancak bu endişeleri yok edecek olan yeni bir açıklamanın yapıldığı ifade edildi. Bu durumda reklam izlemek istemeyen kullanıcılar için Youtube üzerinde bulunduğu gibi reklamları atlama özelliğinin de getirileceği ifade edildi.

Yeni sistem üzerinden IGTV üzerinde yayınlanan videoların daha katı kurallara tabi tutulması bekleniyor. Uygun olmayan içeriklerin de bulunabileceği bu platform içerisinde alınacak tedbirler sonucunda bundan sonraki dönemlerde biraz daha Youtube’yi andıracak gibi görünüyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı