Teknoloji

INSTAGRAM’DA STORY SABİTLEME

Instagramda Hikayeleri Nasıl Sürekli Görünür Yapabiliriz?

Instagram hikayeleri uzun süredir hayatımızın büyük bir parçası olmuş durumda. Anlık olarak profilimizde paylaştığımız, öncesinde silmediğimiz sürece 24 saat profilimizde kalan fotoğraf veya videolardır. Bir süredir bu hikayeleri profilimizde sürekli gözükür hale getirebiliyoruz. Gruplandırarak ve bir isim vererek storylerinizi sabitleyebilirsiniz.  Sırası ile yapılması gerekenleri aktarıyoruz.

1.Adım Hikaye Paylaşımı:

Storylerinizi sabitlemeden önce bir hikaye paylaşımı yapmanız gerekiyor. Hikayenizi paylaştıktan sonra Instagram profilinize girmeniz gerekiyor. Profilinizde ‘’profili düzenle’’ kutucuğunun hemen alt kısmında şöyle bir başlık göreceksiniz  ‘’hikayelerde Öne Çıkanlar’’  buraya tıkladıktan sonra büyük bir artı işareti var. Şimdi bu artı işaretine tıklayın. Öne çıkar sayfası açılacak. Burada daha önce paylaştığınız tüm hikayeler kayıtlıdır. Yalnız daha önceden profilinizde bir hikaye paylaştınız fakat 24 saati doldurmadan profilinize girip sildiniz diyelim, bu durumda Instagram maalesef hikayelerinizi arşivde tutmuyor o yüzden ileride sabitlemek isteyebileceğinizden dolayı, 24 saat dolmadan önce hikayelerinizi silmemenizi öneririz. Daha sonra geçmiş hikâyelerinizi bulmak ve onları sabitlemek isteyebilirsiniz.

ECA

2.Hikayelerini Seç, Storyleri Gruplandır:

Öne çıkar sayfası açıldıktan sonra, daha önceki storylerinizden hangilerini seçmek istediğinize karar verin. Geçmiş hikayelerinizden oluşan ‘’Öne Çıkar’’ sayfasına geldiniz.  Hikayeleri seçmek için tek tek üzerine tıklayıp sağ yukarıdaki ‘ileri’ butonuna tıklayın.

3.Öne Çıkardığın Gönderileri İsimlendir ve Kapak Görseli Oluştur

Sırada son seçtiğiniz fotoğrafın görüntüsünün olduğu daire şeklinde bir fotoğraf gözükecek. Bu story kapağıdır eğer isterseniz story kapak görüntünüzü seçtikleriniz haricinde farklı bir fotoğraf ya da tasarım yapabilirsiniz. ‘’kapağı düzenle’’ kısmına tıkladıktan sonra, soldaki fotoğraf ikonuna tıklayarak galerinizdeki tüm görsellere ulaşabilir ve kapak görselinizin seçimini zevkinize göre yapabilirsiniz. 

Seçiminizi yaptıktan sonra da isimlendirmeyi unutmayın hemen kapağınızın altında öne çıkanlar yazan yere bir isim verin. İsimlerinizi yaptığınız kategorilendirmeye göre yapabilirsiniz. Örneğin ‘’yemeklerim’’, ‘’aile’’,’’manzara’’  ya da sadece emojilerle kategorinizi anlatarak sempatik bir görüntü de oluşturabilirsiniz.  Şimdi yukarıdaki ‘ekle’ kısmına tıklayın ve storynizi sabitleyin.

Eğer daha sonra bu öne çıkarmayı silmek isterseniz üzerine uzun süre tıklayın karşınıza bu öne çıkarmayı sil seçeneği çıkacaktır, bunu seçmeniz yeterli. Yeniden düzenlemek isterseniz de, storylerinizi isimlendirmek veya bu kategoriye hikaye eklemek için, öne çıkarmayı sil seçeneğinin altında öne çıkarmayı düzenle seçeneği var bu seçeneğe tıklayarak yeniden düzenleyebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı