Teknoloji

Instagram’ın Kurucusundan Koronavirüs Dağılımını Gösteren Yeni Proje!

Instagram’ın kurucusu olarak bilinen Kevin Systrom tarafından yapılan yeni bir çalışma sonrasında yeni bir girişimin planlandığı öğrenildi. Rt.live ismi verilen girişimin tanıtımını ise internet üzerinden gerçekleştirmiş oldu. Yeni proje koronavirüs salgını hakkında insanlara detaylı bilgiler veriyor. ABD’de kullanılmaya başlanan ve test edilen projede eyalet eyalet virüsün kaç kişide olduğu, riskli bölgelerin nerede olduğunun tespit edilmesini sağlıyor.

Virüsün bulaşma hızı ve bulaşan kişi sayısı hakkındaki detaylı bilgiler haftalık ve günlük raporlarla kullanıcılara sunuluyor. Yeni geliştirilen uygulama virüsün bulaştığı bir kişi üzerinden kaç kişinin enfekte olabileceği sayı çerçevesinde gelişiyor. Ortalama bulaşma hızı da bu süreçte ele alınıyor. Genellikle 1.0 oranındaki bulaşma hızının düşük olması virüsün yayılımını da durduğu için hesaplama farklı şekillerde yapılıyor.

Virüsün Yayılma Hızı Görülebiliyor!

grafik

Yeni bir girişim olarak tanımlanan program, Amerika’da yaşayan insanların virüsün dağılım hızı hakkında bilgi sahibi olmak istedikleri zaman kolaylıkla kullanabilecekleri belirtiliyor. Kullanımı açısından basit ve son derece kullanışlı bir uygulama olduğunun altı çizildi. Daha önce üzerinde çalışmaların yapıldığı karmaşık programlar ve karmaşık grafikler yerine çok daha basit bir arayüz sunuyor.

Her eyaletteki bulaşma hızı ve enfekte olan kişi sayısı belirleniyor. Bu noktada eyaletlerin üzerine tıklamak grafiği ve rakamları görmek açısından son derece önemli. Uygulamanın ayarlar kısmında en fazla yayılım gösteren eyaletler ve tehlikeli bölgelerde bulunuyor. E postanızı kaydederek gelişmeleri mail olarak alabilirsiniz.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı