Teknoloji

Intel, 10. Nesil Core S Serisi İşlemcilerini Duyurdu

İntel oyun bilgisayarları için ürettiği ve 5.3 GHz hıza kadar ulaşabilen ve “dünyanın en hızlı masaüstü işlemcisi” sloganıyla birlikte 10. Nesil Core S Serisi işlemcilerini tanıttı.

Masaüstü bilgisayarlar her ne kadar yer kaplaması sebebi ile bazen tercih sebebi olmasa bile amaca yönelik özelleştirilebilmesi sebebiyle özellikle oyuncular tarafından hala en çok tercih edilen bilgisayarlar durumundalar. 10. Nesil İntel Core serisi de bu amaca yönelik masaüstü bilgisayar kullanan oyuncular için üretilmiş ve oyun tecrübeleri sırasında oyunculara kontrol sahibi olmalarının imkanını sunuyor.

İntel tanıttığı yeni seride Thermal Velocity Boost özelliği sayesinde 5.3 GHz hızına kadar ulaşabilen işlemciler sunuyor.  Serinin en yüksek performans veren işlemcisi ise 10. Nesil Intel Core i9-10900K. 10 çekirdek, 20 iş parçacığı ve DDR4-2933 hızı sayesinde oyun severler için benzersiz bir performans sunacak olan işlemci, frekans uyumlama desteği ve hız aşırtma kontrolleri sayesinde uyum açısından esneklik sunuyor ve frekans sınırlarının zorlanmasını sağlıyor.

Intel, 10. Nesil Core S Serisi’nin Öne Çıkan Özellikleri

  • İntel i9, i7, i5 ve i3 işlemcilerinde kullanılabilen Intel Hyperthreading Technology özelliği sayesinde aynı anda daha fazla işlem yapılmasını sağlıyor.
  • İntel 10. Nesil Core Serisi’nde oyuncuların yaptığı yayınları ve oyun kayıtlarını da düşünmüş. Intel Quick Sync Video teknolojisi sayesinde yayıncılar için donanım hızlandırma ve oyun kaydetme işlemini optimize etme imkanı sağlıyor.
  • İntel 10. Nesil Core Serisi DDR4-2933 bellek hızları sayesinde oyuncuların daha önce hiç deneyimleyemediği akıcı ve hızlı bir oyun oynama imkanı sunacak.
  • 10. Nesil masaüstü bilgisayarların işlemcilerine entegre olarak gelecek olan Intel Ethernet Bağlantısı I225 teknolojisi sayesinde 2 kat daha fazla Ethernet hızı vadediyor.
  • Thermal Velocity Boost özelliği.
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı