Teknoloji

Intel Corona Virüs Salgınıyla Mücadele İçin 6 Milyar Dolar Bağışlıyor

ABD’li teknoloji devi olan Intel, corona virüs salgını ile mücadelede rol oynamak ve sürece katkı sağlamak istiyor. Şirket tarafından yapılan resmi bir açıklama sonrasında 6 milyon dolar bağışlayacağı öğrenildi. Bu bağışın 4 milyon dolarlık kısmı ulusal ve uluslararası alanlarda kullanılacak. Teknoloji devi yaptığı destekle birlikte büyük takdir topladı.

Corona virüsü 2019 yılının Aralık ayında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkmıştı. Bu süreç içerisinde virüs tüm dünyaya yayıldı. Yayılma hızı yüksek ve öldürücü olmasından dolayı küresel bir salgın olarak ifade ediliyor. Pek çok Avrupa ülkesinde ölüm oranları rekor kırıyor. Hastanelerde vakaları tedavi edecek yerler bulunmuyor. Bu noktada salgının bazı ülkeler için kontrolden çıktığı düşünülüyor. Devletler bu süreçte hem  ekonomik hem de manevi olarak süreç başa çıkmak için çeşitli destek paketleri açıkladılar. Bu paketlerin salgının uzun sürmesi ve kontrol altına alınmaması halinde yetersiz kalacağı düşünülüyor. Büyük şirketler ise dünya çapında virüs salgını ile mücadele verdikleri destekleri artırmayı amaçlıyorlar.

Intel Bağışla Birlikte Sürece Destek Olmak İstiyor

Büyük teknoloji şirketleri arasında olan Intel bugün yaptığı resmi bir açıklama sonrasında 6 milyon dolarlık bağışta bulunduğu açıkladı. Bu bağış corona virüsle mücadele eden kuruluşlara aktarılacak. Miktarın 2 milyon dolarlık kısmı ise ABD genelinde yarı zamanlı ve tam zamanlı çalışanlara ve aynı zamanda emeklilerine verilecek. 4 milyon dolarlık miktar ile gıda güvenliği, barınma, tıbbi ekipman ve küçük işletme desteğinin sağlanması için çalışmalar gerçekleştiren kurumlara gönderilecek. Bu süreçte yapılan bağışlar sayesinde alınan tedbir ve önlemlerin de arttığı düşünülüyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı