Teknoloji

Intel NUC’un 11. Nesil Intel İşlemci İle Olan Performansı Açıklandı!

11. nesil Intel işlemcilerden güç alacak olan NUC’un performans verileri hakkında bilgi edinildi.Harici grafik birimi ile birlikte çıkacak olan portatif bilgisayar, yapı olarak büyük rakiplerini aratmayacak.

Evlerimizde kullanmış olduğumuz masaüstü bilgisayarlar ile kıyaslayacak olursak yapı bakımından daha küçük ve portatif bilgisayarların klasik masaüstü bilgisayarlar ile aynı performansı vermesi teknolojik bir gelişme olarak karşımıza çıktı.Intel’in bu konu hakkında göstermiş olduğu performans, NUC serisi ile kullanıcılara tanıtıldı.

Kendini, NUC 9 Extreme ile kanıtlamış olan Intel, geliştirmekte olduğu cihazla da başarısını arttırmayı hedefliyor.Bir sonraki NUC serisi bilgisayarlarında, ilerleyen zamanlarda piyasaya çıkarmayı düşündüğü 11. nesil Intel Core işlemcileri üzerinde de çalışmakta.

 Tiger Lake-U adını verdiği 11. nesil işlemcilerinin performansı hakkında yazımızda sizler için bahsettik.

11. nesil Intel Core işlemcileri ile birlikte gelecek olan Intel NUC serisi bilgisayarlar geçmiş olduğumuz ocak ayında FanlessTech, üretilecek yeni NUC bilgisayarlarının 11. Nesil Intel Core işlemciler ile geleceğinden bahsetmişti.2 farklı model hakkında açıklamada bulunan kaynak, isim ve modelleri Panther Canyo’n ve Phantom Canyon olarak açıklamıştı.

Panther Canyon 28 W güç tüketmekte olan yeni nesil Core i7, i5 ve i3 ile birlikte piyasaya çıkacak.

Intel’in Xe grafik ünitesinden güç alacak olan bilgisayar, 64 GB DDR4 RAM’e kadar bellek desteği sunuyor ve bir M.2 girişine deyer verilmiş. Wi-Fi 6, Bluetooth 5 gibi teknolojileri bünyesinde barındıracak ve Intel Optane desteği verecek.

Phantom Canyon içinse Skull Canyon serisinin halefi olacağı söylendi ve Intel’in Gücünü Tiger Lake-U serisi Core i7 ve i5 işlemcilerinden alacak olan bilgisayar, harici bir ekran kartı ile birlikte kullanıcıların karşısına çıkacak.

Temel hızı 2,3 GHz ve tam yükte ise 4,4 GHz hızlarına ulaşan Intel Core i7-1165G7, 8 GB RAM ile beraber 4.950 puana ulaştı.Yeni nesil NUC bilgisayarların piyasaya çıkış tarihiyle henüz belli değil.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı