Teknoloji

Intel Stok Soğutucular Artık Yenilendi!

Intel, 10. nesil Comet Lake işlemciler ile beraber pek çok değişikliğe gitti ve işlemcilerini çok yakında piyasaya çıkaracak.AMD Ryzen işlemcilerin piyasaya çıkması ile beraber pazar payında düşüş meydana gelen Intel, yine piyasanın lideri olmayı hedefliyor.

Son edinilen bilgiler doğrultusunda, uzun süredir eleştirilere maruz kalan Intel stok soğutucular da yeni işlemciler ile birlikte tekrar geliştirilecek.

Bu yeni soğutucuların performans seviyesi şimdilik henüz bilinmemekte fakat önceden de olduğu gibi üst seviye işlemciler ile birlikte kullanılamayacak.

İşlemci piyasasındaki rekabet gün geçtikçe artmakta.Kullanıcılar işlemci performansı ile birlikte, kutu tasarımlarına ve içinden çıkan soğutucuların da üstüne düşmeye başladı.

Piyasada rekabete girmek isteyen AMD, ilk Ryzen işlemcileri çıkartırken farklı bir anlayışa sahipti.Bu nedenle, işlemcileri güçlendirmekle birlikte stok soğutucularını da yenilediler.

Uzun zamandır bildiğimiz Intel’in stok soğutucuları, sonunda güncellendi.Çok bir fark olmasa da eskiye kıyasla daha iyi bir tasarım olmuş.

Önceki tasarımlarında gümüş ve siyah renklerin kullanıldığı soğutucu, şimdi tamamen siyah renkte tasarlanmış. Soğutucunun altında bulunan bakır blok üstünde de çizgi şeklinde üç tane termal macun yer alıyor.Soğutucunun montajının yapılması da çok basit.

Çok eleştirilen güç kablosuna ise siyah kaplama da yapılmış.Açıkta görünen mavi, yeşil ve sarı kablolar artık gözükmemekte.Beyaz ve mavi renkli Intel logosu siyah bir etikete dönüşmüş.

 K serisi işlemciler ile birlikte Intel stok soğutucular verilmemekte.Bu işlemcileri soğutmak amacıyla daha iyi soğutuculara ihtiyaç olduğunu söyleyen Intel, kullanıcıların ek soğutucu almasını gerektiğini belirtiyor.

AMD’nin Ryzen işlemciler beraber vermiş olduğu stok soğutucular, tüketicilerin söylediklerine göre oldukça iyi görünüyor.Cooler Master ile beraber geliştirilmiş olan bu soğutucular, hız aşırtma ile uğraşmayan kullanıcılar için oldukça ideal özelliklere sahip.

Özellikle Wraith PRISM ‘in sunduğu renkler, RGB akımının sürdüğü bu günlerde oyuncuları oldukça memnun ediyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı