Teknoloji

Intel Yüksek Performanslı Grafik İşlemcisini Duyurdu

İşlemci devi Intel yeni yüksek performanslı grafik işlemcilerini tanıttı. İşte Intel’ın yeni nesil grafik işlemcilerinin özellikleri. 

Intel yüksek performanslı işlemciler ve yapay zeka işlemleri için geliştirilen Ponte Vecchio grafik işlemcileri duyuruldu. Tanıtılan bu işlemcinin 7 nm teknolojisi ile üretiliyor. Intel yazılım tarafında da önemli atılımlarda bulundu. Yeni işlemci ile birlikte yüksek performanslı bilgi işlem ve yapay zeka gibi çeşitli bilgi işlem mimarilerinin gücünden yararlanılması için oneAPI uygulamasını duyurdu. 

oneAPI Duyuruldu!

Intel’in yeni oneAPI uygulaması, ayrı kod tabanlı, birden fazla programlama dilleri ve farklı araçları ve iş akışları karmalıklığını kaldırıyor. Intel’in oneAPI uygulaması tüm bunları yaparken aynı zamanda performanstan da ödün vermiyor. Uygulama geliştiricilere seçtikleri mimaride birleşik ve açık bir programlama imkanı sunuyor. OneAPI ayırca çeşitli yazılımlar için bir uyumluluk, analık ve hata ayıklama gibi güçlü ve yeni özelliklere sahip. 

Intel’in yeni nesil grafik işlem kartı şimdilik yüksek performans gerektiren süre bilgisayarlar için sunuluyor. Intel’in ilerleyen dönemlerde bireysel kullanıcılar için yeni bir grafik işlemcisi üretip üretmeyeceğini ise zaman içerisinde öğreneceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı